Що таке кольоротип та як визначити його по зовнішності

by ira

Поняття це досить умовне і багато в чому недосконале. Сучасні професійні стилісти ним не користуються, оскільки копають глибше, передає KURAZH.

І все ж уявлення про свій кольоротип треба мати. Як мінімум це допоможе зрозуміти, чому вам не йде шарфик подруги, полегшить підбір гардеробу і позбавить від відверто провальних покупок.

Що таке кольоротип

Це колірна характеристика зовнішності. Він залежить від відтінків волосся, шкіри, очей. Разом вони створюють загальний фон, який може гармоніювати з іншими оточуючими кольорами. Або, навпаки, дисонувати.

Існує кілька класифікацій кольоротипів. Найпоширеніша з них — за порами року: зима, весна, літо і осінь.

Як визначити кольоротип зовнішності

Достатньо зробити всього три кроки.

З’ясуйте, до холодного або теплого типу ви відноситеся

Є три способи це зробити. Вибирайте той, що зручніше, або використовуйте відразу все — для надійності. У будь-якому випадку це займе лічені секунди.

  • Спосіб 1. По венах

Підійдіть до вікна в сонячний день і погляньте на вінки на зап’ясті. Якщо вони чітко сині, ваш тип — холодний. Якщо ви вгадуєте в кольорі хоча б натяк на зеленуватий підтон, ваш тип — теплий.

  • Спосіб 2. По білій серветці

Встаньте перед дзеркалом в добре освітленій сонцем кімнаті і прикладіть до обличчя білу серветку. Придивіться, який відтінок на її тлі набуває ваша шкіра. Трохи рожевий — ваш тип холодний. Жовтий — теплий.

  • Спосіб 3. По золоту і сріблу

Вам знадобляться два шматочки паперу, тканини чи фольги — один золотий, другий срібний. По черзі прикладіть до шкіри в районі зап’ястя. На тлі вашого кольору шкіра матиме рівномірний здоровий відтінок. На тлі другого здасться сірою, бляклою, плямистою.

Якщо вам підійшло срібло, ваш тип — холодний. Золото — теплий.

До речі, на людях теплого типу добре виглядають золоті браслети, намиста, сережки. Людям холодного типу більше пасує срібло.

Визначте вашу контрастність

Це зовсім просто. Погляньте на своє обличчя при природному освітленні.

Якщо колір очей, волосся чи шкіри сильно виділяються на тлі решти, ви — контрастний тип. Яскравий приклад такого типу — класична діснеївська Білосніжка з чорними волоссям, темними очима і порцеляновою шкірою.

Трохи менш яскравий, але все одно показовий — Попелюшка з її білою шкірою, пронизливими синіми очима і яскравою світлою шевелюрою.

Якщо кольори очей, волосся і шкіри перегукуються один з одним, ви — приглушений тип. Діснеївськими прикладами є Рапунцель і фея Дінь‑Дінь.

Зіставте результати

Сезонний кольоротип визначається на основі температури і контрастності.

  • Холодний і контрастний — зима.
  • Холодний і приглушений — літо.
  • Теплий і контрастний — осінь.
  • Теплий і приглушений — весна.

Тебе може зацікавити