Що таке синдром FoMO під час війни: пояснення психолога

by ira

Психотерапевт психологічного Центру Altera Юлія Бригадир розповідає, що FoMO (fear of missing out, синдром втраченої вигоди) — нав`язливий стан, при якому людина боїться пропустити цікаву подію або хорошу можливість. Вперше, цей феномен був виявлений у 1996 році маркетологом Деном Германом.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на elle.ua.

У цілому, середній користувач проводить майже 7 годин на день в інтернеті з усіх пристроїв — більше 48 годин на тиждень, 2 повних дні з 7. Якщо припустити, що середньостатистична людина спить від 7 до 8 годин, ми проводимо приблизно 42% нашого часу неспання в інтернеті.

Якщо перевести це на роки для середньостатистичної тривалості життя — 62 роки, — це понад 301 000 годин за життя. А це близько 34 років. Вражаюче, так?

В час війни, ми боїмось щось пропустити, не прийняти участь в ще одній благодійній ініціативі, розриваємось між роботою, сім’єю та волонтерством. Зайшовши в соцмережі, ми бачимо, як хтось зібрав більше коштів, допоміг більшій кількості людей, чи сходив на благодійний похід та закупив допомогу за кордоном.

FoMO — це про незадоволення. Собою, своїм життям, поведінкою, досягненнями. І йдучи в соціальні мережі, ніби хочете переконатись, що все добре. Соціальні мережі стали частиною нашого життя і це нормально. Головне слово — частиною, а не всім життям.

Кожен робить максимум, що саме в його силах. Інколи, в погоні за всіма можливостями та ініціативами, можна втратити найголовніше — життя сьогодні.

Спробуйте зосередитись на тому, що є тут і зараз, замість постійною погонею за можливостями. Хто, як не ми — українці, знаємо важливість сьогодення!

Тебе може зацікавити