Стало відомо, як живуть переселенці в Ісландії (відео)

by ira

Ісландія прийняла майже дві з половиною тисячі наших переселенців. В Ісландії українці можуть отримати тимчасовий захист. Він дає право вільно перебувати в державі, працевлаштуватись, навчатися та отримувати медичний захист.

Як передає KURAZH, про це йдеться у матеріалі “Ранок Вдома“.

“Нам не потрібно отримувати дозвіл на роботу окремо. Як тільки ми зареєстрували систему, ми отримуємо ідентифікаційний номер. Як тільки ми його отримали, то можемо йти на роботу. Дозволів не потрібно. І ще є одна покращення. Дуже цього українці чекали й хотіли. Тепер ми можемо бути фрилансерами — підприємцями нарівні з іспанцями”, — культурна медіаторка Міжнародної програми переселенців у Рейк’явіку Тетяна Короленко.

Усіх наших переселенців Ісландія забезпечує житлом. Це можуть бути готелі чи хостели. Однак проживати там можна тільки перші два місяці. Далі житло треба орендувати самим. Це складно.

“Банально не вистачає житлової площі. Навіть у хостелі було важко забронювати за звичайною комерційною ціною житло, тому що було дуже багато туристів. Тобто були випадки, коли люди просто не могли нічого”, — провадить Тетяна Короленко.

Місцева біржа праці опікується всіма переселенцями. Поки переселенці не працевлаштовані, вони отримують фінансову допомогу від держави.

“Кожен муніципалітет встановлює суму цієї фінансової допомоги. Я живу в Рейк’явіку. Я можу сказати, що тут, на одного дорослого, який живе не в парі, а сам окремо, фінансова допомога становить 192 000 крон. Орієнтовно 100 000 крон це 26 000 гривень”, — пояснює волонтерка.

Ісландія організовує для українців мовні курси. Крім того, є чимало програм з інтеграції переселенців, адже влада зацікавлена, аби біженці якнайшвидше освоїлися на новому місці.

“Є інтеграційний курс, де розповідають в інтерактивній форми про історію, традиції, звичаї Ісландії. Про те, як у суспільстві все працює. Це треба для того, щоб люди взагалі розуміли, що тут прийняти, що не прийнято”, — резюмувала Тетяна Короленко.

З працевлаштуванням українцям допомагає місцева біржа праці. Також є чимало волонтерських програм з пошуку роботи.

Тебе може зацікавити