Стійкий об’єм і блиск волосся, як у голлівудських зірок: 5 корисних лайфхаків від трихолога

by Max

Розкішне волосся, як у дів Голлівуду, доступне кожній, особливо якщо правильно за ним доглядати. Сьогодні разом із експертом розкриваємо головні секрети шикарних локонів.

Красиве, густе і здорове волосся давно стало предметом жіночої заздрості. А все тому, що стрес, недосипання, погане харчування, екологія і, звичайно ж, неправильний догляд впливають на їхню структуру та зовнішній вигляд. Як доглядати за своїми локонами, щоб повернути їм блиск та об’єм, ми дізналися у трихологині Тетяни Леченко!

Правильно очищай шкіру голову

Крім шампуню, бальзамів та масок для волосся у твоєму догляді має з’явитися ще один важливий засіб – пілінг для шкіри голови. Хоч як дивно б це звучало, але без виконання цього пункту ефект від інших засобів зводиться до нуля.

Очищуйте шкіру голови від забруднень раз на 7-10 днів. Пілінг працюватиме на нормалізацію роботи сальних залоз. Ефект буде помітний вже з першого застосування: волосся стане доглянутим, гладким і об’ємним, ніби ти побувала на догляді в салоні краси.

Приділи особливу увагу вибору шампуню

Багато жінок допускають часту помилку, вибираючи засіб за станом волосся, а не за типом шкіри голови. Особливо це відноситься до власниць довгого волосся: у їхньому випадку довжина завжди відрізняється сухістю, тоді як шкіра голови схильна до жирності.

При неправильному виборі шампуню волосся починає втрачати щільність, ламатися і сіктися, а прикореневий об’єм і зовсім пропадає.

Тому підбирай шампунь під потреби шкіри голови: засіб для сухого волосся спрямований на зволоження, а для жирного – на нормалізацію вироблення шкірного сала.

Мінімізуй механічну дію

Перестань носити тугі гумки та шпильки, а так само відмовся від гарячого сушіння та укладання з високою температурою. Все це пошкоджує структуру волосся і робить його більш ламким.

До списку речей, які можуть травмувати локони, також відноситься використання скрабів з абразивними частинками, від яких більше шкоди, ніж користі.

Порада: при виборі аксесуарів для волосся звертайте увагу на тканину та форму. Вибирайте махрові чи шовкові гумки. Так, вони можуть коштувати трохи дорожче, але так ти збережеш якість волосся та його зовнішній вигляд без заломів.

Не лягай спати з мокрим волоссям

Спати з мокрою головою забороняється через те, що у вологому стані волосся легше травмувати. Додамо до цього постійне тертя з подушкою, яке також негативно впливає на здоров’я волосся: через це вони плутаються і стають неслухняними.

У такому критичному стані локони починають інтенсивно випадати. Тема випадання, до речі, не втрачає своєї актуальності, бо до 30-40 років частина населення стикається з такою проблемою, як алопеція. І тут важливо вчасно розпочати лікування перевіреними засобами.

Не використовуй багатофункціональні засоби

Залиш на полиці магазину засоби з позначкою «17 в 1» – це проста рекламна пастка. Замість них використовуй бальзами та маски, які склеюють лусочки волосся після миття голови, полегшують розчісування, зволожують та живлять волосся по всій довжині.

Знайди «той самий» безсульфатний шампунь, який дбайливо піклуватиметься про ваше волосся без впливу шкідливих інгредієнтів у складі.

Як відрізнити безсульфатний шампунь від «маркетингового прийому»? Незважаючи на те, що багато виробників заявляють про безпеку засобів, вони хитрують і  використовують скорочення у складі.

Зазвичай компоненти сульфатів використовуються з приставкою sulfate (SLS, SLES), але іноді можуть використовуватися такі назви:

  • Sodium myreth;
  • Sodium Laureth;
  • Sodium Lauryl;
  • Ammonium Lauryl;
  • Magnesium Lauryl.

Якщо ти не знайшли ці назви у складі, то перед тобою справді безсульфатний шампунь. Такі засоби містять альтернативні ПАР (Coco або Lauryl Glucoside, а також cocamidopropyl betaine, potassium cocoyl glycinat та інші компоненти), які не шкодять волоссю та їх структурі. Ці компоненти, до речі, нерідко використовуються в дитячих шампунях, що доводить їхню безпеку.

Тебе може зацікавити