Стилісти назвали 6 помилок, які ми робимо, коли носимо чорний одяг

by Max

Чорний – позачасовий колір, який підходить практично всім, проте є промахи, які можуть зіпсувати навіть найкращий образ із ним.

Існує безліч причин, через які з’явилася приказка про «новий чорний» — адже «старий» був, є і буде базовим кольором із величезним списком достоїнств. Внесезонний, універсальний, немаркий — можна продовжувати довго.

Тим не менш, є певні правила та заборони, коли справа доходить до чорного одягу — ось які помилки, на думку стилістів, ми робимо найчастіше.

Поєднуємо чорний та темно-синій

Не можна сказати, що така комбінація — модне табу: швидше, питання, через яким досі точаться суперечки. Однак стилістка і модельєр Суніка Ду вважає, що ці два кольори надто схожі, щоб створити достатній контраст, і це може «збивати з пантелику». Суніка радить доповнювати чорний колір іншими відтінками синього, наприклад, небесно-блакитним чи королівським.

Одягаємось у чорне з голови до ніг

Total black може виглядати шикарно, проте експерти сходяться на думці, що для більшості людей такий образ занадто суворий. Особливо небезпечне подібне вбрання для зрілих жінок: на думку стилістки Кім Аподакі, вони виглядають старшими і «виснаженими» через різкі тіні, які відкидає чорний. А фешн-експертка Вів’єн Десюрмон додає, що повністю чорне вбрання може виглядати нудно і «монотонно» і радить розбавити його яскравими деталями, наприклад шарфом або ефектними прикрасами.

Носимо чорний, коли він недоречний

«Чорний колір — це елегантність, серйозність та авторитет, проте проблема в тому, що багато жінок надягають його постійно — наприклад, щоби щось приховати, або просто тому, що це легко. Носіть чорний навмисно і усвідомлено — це найкраща порада, яку я можу дати, коли йдеться про ці кольори», — каже стилістка Елізабет Льюїс. Також вона рекомендує поєднувати чорний з іншими кольорами, які розкажуть про тебе більше: «Червоний може означати силу та пристрасть, жовтий – оптимізм, зелений – гармонію. Додайте інших відтінків у вбрання, щоб створити свій індивідуальний стиль».

Нехтуємо аксесуарами

«Відсутність аксесуарів може зробити образ незавершеним, – пояснює Десюрмон. — Спробуйте доповнити вбрання ременем, капелюхом або сумочкою, щоб покращити його». А Ду зазначає, що чорний ансамбль дозволяє аксесуарам по-справжньому «засіяти», і тому чорний одяг — чудовий спосіб виділити кумедну пару туфель із принтом або хитромудрий золотий браслет.

Невдало поєднуємо відтінки чорного

Так-так, їх дуже багато: одні — холодні та різкі, інші — теплі та приглушені. Перш ніж комбінувати кілька чорних речей, Десюрмон радить переконатися, що вони мають однаковий відтінок, а ще пограти з текстурами тканин: це може додати образу глибини та інтересу.

Не враховуємо тип фігури

Як пояснює Аподака, чорний працює лише тоді, коли ти носиш його «стратегічно» — іншими словами, точно знаючи, що ти хочеш підкреслити чи сховати. Наприклад, дівчатам з грушоподібною фігурою Кім радить привертати увагу до верхньої частини силуету за допомогою яскравого сплеску кольору або оригінального принта, а як низ додати чорну спідницю або штани. “Перевернутим трикутникам” стилістка, навпаки, рекомендує використовувати чорний колір зверху, і об’єм додавати за допомогою акцентів внизу.

Тебе може зацікавити