Три щоденні звички, які допоможуть підтримувати стрункість впродовж тривалого часу

by Max

Підтримка нормальної ваги — наріжний камінь загального благополуччя, але для цього часто потрібно щось більше, ніж просто тимчасові заходи або суворі дієти. Щоденні звички можуть істотно вплинути на вагу в довгостроковій перспективі. Дієтологи розкрили три найефективніші з них і закликали включити ці пункти в розпорядок дня, інформує KURAZH.

Збалансоване харчування

Добре збалансована дієта включає різноманітні, багаті поживними речовинами продукти в правильних порціях. Зокрема велику кількість фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, нежирних білків і корисних жирів за мінімальної кількості оброблених харчових продуктів, солодких закусок і надмірної кількості шкідливих жирів і цукрів.

Фахівці зазначили, що їжа завжди впливає на масу тіла. Продукти з високим вмістом калорій і цукру загрожують збільшенням ваги. Експерти закликали дотримуватися збалансованої дієти, яка передбачає вживання продуктів з високим вмістом поживних речовин. У раціон також варто включити овочі та фрукти.

При цьому дієтологи нагадали, що головне в будь-якій дієті — помірність. Час від часу важливо влаштовувати дні, в які можна дозволяти собі все. За словами дієтологів, потрібно їсти маленькими порціями, щоб уникнути переїдання, і пити багато води, щоб зменшити об’єм талії та знизити відсоток жиру в організмі.

Фізична активність

Фізична активність вкрай важлива для підтримання нормальної ваги та гарного самопочуття. Регулярні фізичні вправи допомагають спалювати калорії, нарощувати м’язову масу і прискорювати обмін речовин. Серед популярних фізичних навантажень — аеробні вправи, як-от ходьба, біг, плавання та їзда на велосипеді, а також силові варіанти, як-от підіймання важких предметів і вправи з власною вагою. Крім того, такі заняття, як йога, пілатес і танці, можуть поліпшити гнучкість, рівновагу і загальну фізичну форму.

Якісний сон

Якісний сон відіграє вирішальну роль у регуляції гормонів голоду, які контролюють апетит і відчуття насичення. Коли ви не висипаєтеся, ці гормони можуть порушуватися, що призводить до посилення почуття голоду і тяги до солодкої їжі, особливо до висококалорійної. Крім того, нестача сну небезпечна порушенням обміну речовин: організму важче ефективно спалювати калорії.

Повноцінний сон щоночі відіграє вирішальну роль у відновленні організму і підготовці його до наступного дня. Якщо ви спите недостатньо, ви можете з’їсти більше їжі, ніж потрібно, щоб не заснути, зазначили дієтологи.

Експерти порекомендували спати не менше восьми годин на добу, щоб дати організму достатньо часу для відновлення. Так ви будете більш продуктивні протягом усього дня і не станете переїдати. Якщо у вас є проблеми зі сном, можна застосувати прості способи для розслаблення тіла, такі як розтяжка, читання або йога.

Тебе може зацікавити