У Німеччині знайшли частину викрадених скарбів “Зеленого склепіння”: їх вартість перевищує 100 млн євро

by Max

Німецькі правоохоронці виявили велику частину предметів, викрадених у 2019 році із дрезденської скарбниці “Зелене склепіння”. Про це повідомляється на сайті прокуратури Дрездена, пише KURAZH.

Відомо, що 31 викрадений предмет, серед яких дорогоцінні прикраси великої вартості, виявили у Берліні. Знахідки доправили до Дрездену у супроводі спецпідрозділів поліції. Наразі відбудуться судові експертизи, після яких фахівці Державних мистецьких зборів Дрездена перевірять експонати на справжність.

Як пояснив представник німецьких правоохоронних органів, цінності знайшли після переговорів з адвокатами ймовірних викрадачів. З початку 2022 року в Дрездені триває судовий процес щодо шістьох осіб, які підозрюються у крадіжці зі скарбниці “Зелене склепіння”. У крадіжці скарбів звинувачуються шестеро: молоді люди віком від 23 до 28 років. Усі вони, за даними звинувачення, перебувають у відомому берлінському злочинному клані.

Пограбування скарбниці у Дрездені: що відомо

Скарбниця “Зелене склепіння” — це зібрання рідкісних і значимих коштовностей, одна з найбагатших ювелірних колекцій коштовностей у Європі. У XVIII столітті, за правління Августа Сильного, “Зелене склепіння” розділили на кілька тематичних колекцій, відтоді королівська скарбниця стала ще й музеєм.

Свою назву княжа колекція коштовностей у Дрездені отримала через ефектні колони в залі коштовностей Pretiosensaal (латинською pretios — цінний), пофарбованих у малахітово-зелений колір.

Крадіжка коштовностей зі скарбниці “Зелене склепіння” сталася 25 листопада 2019 року. Викрадачі проникли всередину будівлі, розпилявши ґрати на першому поверсі. Після цього вони розбили скло вітрини з прикрасами та забрали вміст — барокові прикраси із золота з коштовним камінням.

Уточнюється, що попередньо злочинці підпалили трансформатор у катакомбах, через що майже всі великі музеї Дрездена виявилися знеструмленими — тому грабіжники безбоязно влізли до скарбниці через вікно. Однак їх все ж таки зняла камера відеоспостереження.

Страхова вартість викрадених експонатів — 113,8 млн євро.

Тебе може зацікавити