У ЗСУ з’явиться уніфікована військова форма для жінок

by ira

Збройні Сили України введуть уніфіковану військову форму для жінок. Про це повідомляє «BBC News Україна», посилаючись на Міністерство оборони України. 

Відомо, що разом з добровольцями територіальних громад служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисяч перебувають у зоні бойових дій. Проте жінкам-військовим видають чоловічу військову форму без урахування жіночої фізіології.

В Україні затверджений єдиний стандарт уніформи — чоловічий. Наразі лише парадна форма має жіночі розміри. Тому військовослужбовицям доводиться перешивати обмундирування, заколювати булавками чи пристосовувати тактичним ременем у польових умовах.

Зважаючи на це, в Україні було створено дві ініціативні групи, які працюють спільно. Перша — проєкт першої леді «Безбар’єрність», у рамках якого об’єдналася група волонтерів, підтримана Офісом Президента. Друга — Arm Women Now на чолі з Іриною Никорак.

На першому етапі волонтери мають проаналізувати міжнародний підхід щодо жіночої форми в різних арміях світу і звернути увагу на типи фігур, щоб індивідуально підбирати одяг.

«Робота триває, усі злагоджено працюють і взаємодіють зі службою стандартизації Міноборони. Справа рухається, сподіваємося, незабаром буде результат. Пріоритет із виробництва — українські підприємства», — говорять у Міноборони.

За словами Ірини Никорак, уже цього тижня жінкам-військовим безоплатно передадуть першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни, щоб протестувати та переконатися, що форма функціональна та зручна.

Тебе може зацікавити