Українці можуть безкоштовно отримувати книжки за допомогою сертифікатів: що відомо

by ira

Українці можуть безкоштовно отримувати книжки за допомогою сертифікатів від держави. Таким чином уряд хоче популяризувати читання та підтримати інститут книги.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на законопроєкт №9568.

Що відомо про сертифікати на книжки

Метою законопроєкту є вдосконалення законодавства в частині надання державної субсидії на відшкодування витрат на оренду чи суборенду приміщення, які використовують магазини для торгівлі книгами, а також реалізувати програму надання щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг.

Сертифікати на придбання книг зможуть отримати:

  • українці, які вже досягли повноліття
  • батьки новонароджених дітей (з 1 січня після скасування воєнного стану)

Сума сертифікату еквівалентна 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 805 гривень. На ці гроші можна придбати як паперові, так й аудіо книги чи в електронному варіанті.

Охочі зможуть отримати такий сертифікат через застосунок “Дія”.

Скільки читають українці

За час повномасштабної війни кількість українців, які читають, істотно збільшилася. У 2022 році це число становило 8%, а у 2023 виросло до 17% любителів книг.

54% учасників опитування зазначили, що читають лише українською, що на 22% більше, ніж у 2020 році. Друковані книги найчастіше обирає вікова група від 30 до 39 років.

Стосовно дітей, то кількість тих, хто обирає читання як спосіб проведення дозвілля, також зросла. Сьогодні лише 15% дітей не читають, коли мають вільний час.

Відомо також, що хлопчики читають менше за дівчат.

Тебе може зацікавити