Увага на гребінець: через які хвороби щитовидки волосся псується і випадає

by Max

Один день поганого волосся змінює інший? Можливо, справа в сезоні, а може, новий догляд тобі не підходить, але важливо точно знати, що причиною погіршення зовнішнього вигляду та густоти шевелюри не стало ендокринне порушення. Ось що розповідає трихолог Тетяна Мельничук.

Порушення роботи щитовидної залози позначається на всіх системах організму і призводить до різних проблем — у тому числі до погіршення якості і навіть випадання волосся. Які захворювання щитовидки загрожують зачісці, розповідає експерт.

Життєвий цикл волосся залежить від стану життєдіяльності фолікулів (також його називають волосяними цибулинами). На цибулинах існують рецептори, що з гормонами щитовидної залози. Завдяки їм стимулюється ріст волосся, забезпечується надходження до нього вітамінів та амінокислот.

А якщо гормональних сполук недостатньо, цей процес порушується, і волосся стає сухим, ламким, випадає — їм просто не вистачає харчування і вологи. Але не лише нестача гормонів щитовидки негативно впливає на стан локонів. Гіперфункція, тобто надлишок гормонів, має такий самий ефект.

Тому при проблемах з волоссям та при зверненні до фахівця трихолог насамперед призначить тобі саме аналіз на гормони щитовидної залози. І ось які ендокринні захворювання безпосередньо викликають різке погіршення якості волосся, яке не можна виправити б’юті-процедурами та доглядами.

Гіпотиреоз

Це стан, при якому функція щитовидної залози та вироблення її гормонів знижено. Причинами захворювання можуть бути дефіцит йоду в організмі, аутоімунні процеси, вірусні інфекції. Іноді людині вимушено видаляють щитовидну залозу хірургічним шляхом.

Але, крім нестачі нутрієнтів, причиною погіршення стану волосся та його випадіння при гіпотиреозі стає зниження рівня жіночих гормонів естрогенів та підвищення вільного тестостерону. Під впливом особливого ферменту він перетворюється на дигідротестостерон, що викликає тривалий судинний спазм. Порушується кровопостачання фолікулів, білковий синтез. У цибулин розвивається дистрофія.

Дисфункція щитовидної залози впливає на весь організм і часто дається взнаки: з’являється зайва вага, підвищена втома, уповільнення пульсу. Але багато жінок списують ці хронічний стрес і потрапляють до лікаря тільки тоді, коли їх починає турбувати погіршення стану волосся. Такі випадки – не рідкість у практиці.

Гіпертиреоз

Стан, зворотний гіпотиреозу, при якому спостерігається надмірне вироблення гормонів щитовидної залози. Наслідком захворювання часто стає алопеція (облисіння). Під впливом надлишкових гормонів життєвий цикл волосся прискорюється: вони старіють, стають сухими і ламкими, випадають пучками, залишаючи лисини. Алопеція може поширюватись як на певні ділянки, так і на всю поверхню голови.

Гіпертиреоз можна розпізнати і з інших факторів. Одним із них є стрімка втрата ваги, прискорене серцебиття, нервозність, запальність, швидка стомлюваність. Якщо ти помічаєш ці ознаки, обов’язково звернутися до фахівця, тому що причина може бути в стані щитовидки.

Аутоімунний тиреодит

Це захворювання, у якому порушуються функції імунної системи. Вона помилково сприймає клітини щитовидної залози як чужорідні та починає їх атакувати. Причиною такого стану може бути сильний стрес або вірусна інфекція.

На тлі аутоімунного захворювання порушується розподіл клітин у волосяних фолікулах, уповільнюються обмінні процеси, насамперед, пов’язані з білковими сполуками.

Поступово клітини щитовидної залози руйнуються, що призводить до стійкого гіпотиреозу. Через погіршення харчування та кровопостачання, обмінних процесів у клітинах захворювання негативно позначається на стані волосся.

Що робити, якщо через щитовидну залозу псується волосся

Перше – записатися до лікаря. Цим питанням займається ендокринолог, і навіть якщо спочатку ти звернешся до трихолога, він у будь-якому випадку перенаправить до колеги, що лікує щитовидку.

Швидше за все, при зверненні лікар призначить УЗД щитовидної залози та аналізи на її гормони. За результатами діагностики буде призначено лікування. Як правило, до нього входить прийом медикаментів (синтетичних гормонів щитовидної залози) та вітамінних комплексів, до яких входять залізо, цинк, йод, селен. Саме ці елементи критично важливі для здоров’я та густоти волосся.

Дозування гормонів визначається індивідуально та регулюється в процесі лікування. Для стимуляції харчування та кровопостачання волосяних фолікулів лікар може порекомендувати масаж шкіри голови, певні маски для волосся та інші косметологічні процедури.

Так що, якщо ти помітила, що волосся втратило блиск і життєву силу, стало ламким, почало випадати сильніше звичайного, не перебирай варіанти шампунів: медичні проблеми має вирішувати лікар.

Тебе може зацікавити