Вчені дали пояснення, чому виникло Північне сяйво над Україною

by ira

Ввечері 5 листопада українці могли спостерігати дуже рідкісне явище. В небі над багатьма областями з’явилися північне сяйво “Аврора”, інформує KURAZH.

Північне сяйво (або аурора) – це природне явище, коли у верхніх шарах атмосфери Землі виникають світлові відблиски у вигляді плям або смуг, які мають різні кольори і зазвичай спостерігаються неподалік від полярних регіонів.

Вони виникають завдяки взаємодії сонячного вітру з магнітосферою Землі і зарядженими частинками, що врівноважуються у верхній атмосфері, і надають цьому явищу неймовірну красу.

KURAZH.org/wp-content/uploads/2023/11/image_416-768x1024.png" alt="Image 416" class="wp-image-17899"/>

Північне сяйво “Аврора” (фото із соціальних мереж)

Чому над Україною з’явилося північне сяйво

Річ у тому, що декілька днів тому на Сонці стався викид корональної маси. А нещодавно цей викид досяг Землі. Цього разу, що стається вкрай рідко, внаслідок дуже сильної магнітної бурі сяйво можна спостерігати і над Україною.

KURAZH.org/wp-content/uploads/2023/11/3-1024x577.png" alt="3" class="wp-image-17900"/>

Як північне сяйво пов’язано з магнітними бурями

Північне сяйво пов’язане з магнітними бурями через взаємодію сонячного вітру з магнітосферою Землі. Сонячний вітер – це потік заряджених частинок, які викидаються з Сонця у простір. Ці частинки включають електрони, протони та інші іони.

Під час магнітних бур сонячний вітер може бути особливо активним, і великі кількості заряджених частинок викидаються в простір у вигляді сонячних вибухів і корональних мас-викидів. Коли ці частинки досягають магнітосфери Землі, вони взаємодіють з магнітним полем Землі і можуть викликати різні явища, включаючи магнітні бурі.

KURAZH.org/wp-content/uploads/2023/11/7-1024x768.png" alt="7" class="wp-image-17901"/>

Північне сяйво “Аврора” над Україною (фото із соціальних мереж)

Під час магнітних бур магнітна активність нашої планети збільшується, і це може призвести до збільшення інтенсивності північного сяйва. Як результат, північне сяйво може бути більш яскравим і розгорнутим під час магнітних бур.

Тебе може зацікавити