Вчені визначили породи кішок, які живуть найдовше і найменше за всіх

by Max

Британські вчені провели масштабне дослідження і з’ясували, як порода та інші чинники впливають на середню тривалість життя кішок. Дослідження провели на 8000 кішок, які померли на території Сполученого королівства з 2019 по 2021 рік, інформує KURAZH.

Головне завдання, яке ми перед собою ставили, — інформувати людей, щоб їм було легше піклуватися про котів і психологічно простіше підготуватися до втрати, — повідомляє один з авторів дослідження, епідеміолог Королівського ветеринарного коледжу Ден О’Ніл.

Утім, середні цифри, хоч і корисні, самі по собі ні про що не говорять — час, який проживе конкретна особина, може разюче відрізнятися від середніх показників. Щоб зробити дані кориснішими, вчені склали таблицю, де вказали, скільки проживе кішка конкретної породи, враховуючи її поточний вік.

У середньому кішки у Великій Британії живуть 11 років і 7 місяців, якщо стали домашніми вже при народженні. Безпородні кішки загалом живуть на 1,5 року довше, ніж чистопородні. Найдовше — бірманські та бурманські: 14 років і 4 місяці. Найкоротше життя — у сфінксів: всього 6 років і 7 місяців. Винна в цьому, найімовірніше, генетична схильність до серцево-судинних і багатьох інших захворювань.

Зрозуміло, порода — не єдиний фактор. Ще важлива стать (кішки в середньому живуть на рік і 3 місяці довше за котів) і стерилізація (вона збільшує середній термін життя на 1 рік і 1 місяць). Також на тривалість життя впливає те, в якому будинку живе кішка і чи випускають її гуляти на свіжому повітрі.

Головне, з чим здатна допомогти ця таблиця — ухвалити більш поінформоване рішення щодо того, чи брати кішку певного віку в дім, чи розглядати важке лікування чи присипляння, — пояснює ще одна з авторів, епідеміологиня Національного університету Чун Сін на Тайвані Кенді Тен, що спеціалізується на дрібних тваринах.

Після публікації дослідження в соцмережах Тен отримала багато зворушливих відгуків від найрізноманітніших людей — вони писали, що усвідомили, як мало відведено часу їхнім пухнастим улюбленцям, як важливо краще про них піклуватися і цінувати кожну спільну хвилину. Вона сподівається, що дослідження допоможе зміцнити стосунки котів та їхніх господарів, і зробить життя тварин кращим.

Тебе може зацікавити