Як боротися з апатією: від цього стану ніхто не застрахований

by Max

Сьогодні багато людей скаржаться на зниження працездатності, поганий настрій, втому й апатію. Зазвичай люди сподіваються, що впоратися з накопиченим негативом допоможе відпустка. Але що робити, якщо до неї ще далеко? Як підвищити свою психологічну стійкість, розповіли психологи, інформує KURAZH.

Сьогодні стан апатії знайомий багатьом, і люди звикли пояснювати його втомою, що накопичилася. Але що, якщо цей стан триває вже довгий час і ніщо не допомагає повернути радість у життя? Щоб розібратися з цим, важливо знати: причина апатії — зовсім не у втомі, тож будь-який відпочинок тут безсилий, попереджають експерти. Насправді причина, через яку з’являється апатія, — це внутрішній конфлікт, який настільки сильно загострився, що людина не може з ним впоратися. Надійний спосіб вийти з цього конфлікту — налагодити зв’язок із самими собою.

Психологи дали кілька конкретних рекомендацій.

Навчіться керувати собою

Перше, на чому необхідно сфокусувати увагу, — це управління собою. Кожен із нас має безліч рис характеру, які сформувалися протягом життя: у психології це називається субособистості. Наприклад, увечері ви прийняли рішення зайнятися спортом і почати правильно харчуватися, а вранці навіть не помітили, як з’їли здобну булочку. Ніби той, хто пообіцяв більше не їсти солодке, не має з вами нічого спільного. Так проявляються різні субособистості в нас.

У той момент, коли субособистості починають керувати вами, ви втрачаєте зв’язок із собою справжнім. Важливо повернути себе собі, а для цього почніть поступово дізнаватися, які ви насправді: чого хочете, які у вас цінності? І щойно станете самими собою, щойно риси характеру перестануть вами керувати, ви більше не будете машиною “стимул-реакція”. У вас з’явиться колосальна кількість сил і енергії для життя.

Розділіть відповідальність

Друге, на що варто звернути увагу, — це відповідальність. Щоб керувати своїм життям, необхідно взяти на себе відповідальність за все, що в ньому відбувається. І пам’ятати, що ви відповідаєте тільки за свої слова і вчинки, а наші батьки, партнери і всі, хто нас оточує, — за свої. Не витрачайте свою енергію на чужі зобов’язання, бо є речі, на які ми можемо вплинути, і ті, на які ми вплинути не в силах.

Не забувайте про подяку

Третє — це виявити вдячність до своєї сім’ї, традицій і цінностей, а також усіх людей, які вплинули на ваше життя. Знання свого роду і вдячність йому — це велика сила, прийнявши яку, ви знайдете підтримку й опору в житті. Уміння жити з почуттям подяки собі й оточуючим людям дає змогу вам побачити силу і красу навіть у найскладніші часи.

Не соромтеся просити про допомогу

Якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися зі станом апатії, в голові народжуються лячні та тривожні думки, не бійтеся просити про допомогу близьких і звертатися до фахівців. Будьте уважні до свого здоров’я, адже апатія може бути проявом депресії.

Допомагайте іншим

Також не залишайтеся осторонь, якщо відчуваєте, що комусь із вашого оточення потрібна допомога. Проявіть уважність і простягніть руку допомоги.

Нехай ваше життя буде наповнене сенсом і пам’ятайте: що більше ви усвідомлюєте свої думки й вчинки — то більше вам підвладний внутрішній світ. І тим більше ви можете керувати своїм станом щодо зовнішніх подій, підсумували експерти.

Тебе може зацікавити