Як діяти та що підготувати при ракетному обстрілі: поради

by ira

Під час війни одна із загроз для мирних жителів — потрапити під ракетний обстріл окупантів. Лікар Євген Комаровський розповів, яких правил потрібно дотримуватися в таких випадках. Він поширив інформацію, яку йому надали ізраїльські колеги. 

Правила поведінки при ракетному обстрілі

Під час тривоги необхідно зайти в безпечне приміщення відповідно до розрахункового часу, який є у нашому розпорядженні, і діяти відповідно до таких вказівок.

У будівлі

На внутрішньому сходовому майданчику без вікон та зовнішніх стін сядьте на сходи й не стійте у прольоті. У багатоповерховому будинку потрібно перебувати мінімум на два поверхи нижче за дах. Якщо у будинку три поверхи, найбезпечніший — середній.

У внутрішній кімнаті з мінімальною кількістю зовнішніх стін та вікон сядьте у внутрішній кут кімнати нижче рівня вікон і не навпроти дверей. Кухня та санвузол не є безпечними приміщеннями.

Які акценти під час вибору захищеного простору?

Захищений простір вибирається відповідно до нашої здатності дістатися до нього протягом доступного нам часу та в такому пріоритеті:

  1. Бомбосховище.
  2. Метро.
  3. Внутрішній під`їзд без вікон.
  4. Внутрішнє приміщення — з мінімумом зовнішніх стін, вікон та дверей.

Не вибирайте душ або туалет, тримайтеся якомога далі від кераміки, фарфору та скла.

Зверніть увагу на такі моменти:

Заздалегідь сплануйте шлях до захищеного простору та очистьте його від перешкод та предметів, які можуть позбавити транспортної доступності та призвести до падіння чи травми.

Не стійте біля входу в будинок через ризик уламків та віддачі.

Важливо залишити вхідні двері в будинок відкритим для тих, хто перебуває зовні.

Якщо це забудована територія, зайдіть у сховище, метро чи найближчу будівлю. Не залишайтеся у лобній частині будівлі.

Якщо це відкритий простір, то слід лягти на землю та закрити голову руками. При влучанні ракети найменш вразливе місце — якомога ближче до землі.

В автомобілі

Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля та зайти до найближчого метро, будівлі чи сховища. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі за наявний у вас час, потрібно залишити автомобіль і відійти від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар`єрну огорожу), лягти на землю і закрити голову руками. Тільки якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі й пригнутися нижче рівня скла. Важливо відзначити — автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів.

У громадському транспорті

У міському автобусі  водій зобов`язаний зупинитися на узбіччі та відчинити двері, щоб пасажири могли дістатися найближчої будівлі. Якщо неможливо дістатися до будівлі за наявний час, потрібно пригнутися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

У поїзді  пасажири повинні пригнутися нижче за рівень вікон.

Яке спорядження потрібно підготувати?

Консервовані харчові продукти, по 3 літри води на людину, набір для надання першої медичної допомоги, ліхтарик, що працює від батарейок, ліки та інші необхідні речі, наприклад окуляри або pfcj, для догляду за немовлятами.

Також варто запакувати ксерокопії або електронні копії медичних документів, посвідчення особи, особистих та фінансових документів.

Ці документи також можна зберігати поза домом як резервні копії.

Додаткові вказівки:

Якщо ви перебуваєте в легкій споруді, а у вас немає можливості потрапити в захищений простір, вийдіть на вулицю, ляжте на землю і закрийте голову руками.

Не можна збиратися групами в районі падіння або перехоплення ракети: скупчення народу небезпечне через ризик ураження уламками перехоплених ракет або повторного залпу.

Якщо ви побачили ракету на землі, слід не підпускаючи до неї допитливих, повідомити про її падіння службам безпеки.

Тебе може зацікавити