Як економити електроенергію і воду вдома: поради експертів

by ira

Щомісяця зазвичай фіксуються показання з електричних лічильників електроенергії, щоб оплатити за електрику за минулий місяць. Спробуйте економити світло в будинку або квартирі в цьому місяці за допомогою наших простих порад і рекомендацій і зніміть показання електролічильника через місяць. Вони повинні бути менше, ніж ви зазвичай витрачаєте електрики в середньому в місяць.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на podskazok.

Можна середні показання розбити на тижні і навіть дні, вивести середнє число витрачання світла в добу і потім перевіряти скільки в добу витрачається електроенерніі з економією електрики в будинку або квартирі.

Як економити електрику у квартирі

Прекрасно економлять витрату електроенергію в квартирах і будинках енергозберігаючі вікна з двокамерним склопакетом.

У режимі сну різні електроприлади все одно споживають певну кількість енергії, тому відключайте з розетки всі електроприлади, які на даний момент вами не використовуються.

Виймайте з розетки планшети, мобільні телефони та інші гаджети, якщо вони вже зарядилися.

Рекомендується в квартирі замінити всі звичайні лампочки на енергозберігаючі, а ідеально — на світлодіодні.

Виходячи з дому пам’ятайте, що потрібно вимкнути електричні прилади з розеток і також обов’язково вимкнути світло у всіх кімнатах.

Встановіть на батареях опалення спеціальні регулятори температури. За радіаторами ефективно для збереження тепла в будинку буде встановити теплозахисний екран або фольгу. Батареї завжди повинні бути відкритими, навіть штори будуть перешкодою для поширення виробленого ними тепла по приміщенню.

Килими і різні підлогові покриття допоможуть утеплити підлогу.

Купуйте електрообладнання і різні побутові електроприлади тільки самого вищого класу енергоефективності.

Якщо у вас електроплита, слід вимикати конфорку ще за кілька хвилин до приготування страви. При приготуванні їжі закривайте каструлі і сковорідки по можливості кришками, так страва швидше приготується і бдет менше витрачатися енергії на її приготування.

Слід регулярно розморожувати холодильник. Не слід його ставити біля плити, так він не буде витрачати зайву електроенергію на охолодження.

Як економити воду вдома

Лічильники на витрату води допоможуть вам в економії грошей також — з ними ви будете оплачувати тільки ту воду, яка була вами спожита. Вранці і ввечері, вмиваючись і чистячи зуби, закручуйте крани, щоб чиста вода не йшла в нікуди, поки ви роздумуєте про вічне. Полагодьте поточні крани і поточний туалетний бачок, це допоможе значно заощадити воду.

Набагато економніше за кількістю витрати води приймати душ, а не ванну.

Змішувач набагато економніше звичайних двох кранів, де з одного тече гаряча вода, а з другого — холодна.

Повністю завантажуйте свою пральну машину, адже завантажена наполовину або на третину витрачає в результаті стільки ж води, скільки і повністю завантажена. До речі, прання в холодній воді економить електроенергію, адже велика її частина витрачається саме на підігрів води до потрібної температури.

Посудомийна машина економить велику кількість води, що витрачається, тому у великій родині слід задуматися над її придбанням.

Також багато води можна заощадити якщо мити посуд з заткнутою пробкою в раковині, а не під проточною водою, а під проточною водою тільки обполіскувати.

Аератор (спеціальна аераторний насадка в кран) заощадить споживання води в 3 рази.

У чайнику потрібно кип’ятити саме потрібну на зараз кількість води. Також рекомендується регулярно видаляти з нього накип, щоб вода в чайнику нагрівалася і закипала швидше, тим самим буде витрачатися менше енергії. До речі, гріти електрочайник набагато економніше, ніж гріти звичайний чайник на електроплиті. 

Тебе може зацікавити