Як правильно надавати зауваження дитині, щоб вона їх сприймала: поради

by Max

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Спробуйте замінити звичні зауваження дитині, які використовуєте регулярно, новими словами, і зміниться все – інтонація, ваш настрій, а головне, реакція дитини! Спробуйте – це працює!

Замість роздратованого: «Пішли швидше, скільки тебе чекати!» скомандувати: «На старт, увага… руш! Побігли!»

Замість загрозливого: «Їж, інакше не отримаєш десерт» порадувати: «Після того як зникне ця крихітна котлетка, до тебе прилетить щось смачненьке».

Замість грубого: «Прибери за собою» вимовити мрійливим голосом: «От якби ти був чарівником і зміг би начарувати порядок на столі…»

Замість розсердженого: «Не заважай!» сказати: «Пограйся трохи сам. А коли я звільнюся, ми влаштуємо міні-свято».

Замість незадоволеного: «Не вередуй, піратська футболка в пранні, одягай ту, яка є» примирити з неприємністю: «Дивись-но, а ось родичка твоєї піратської футболки. Давай її одягнемо!»

Замість риторичного: «Ляжеш ти, нарешті, спати?!» поцікавитися: «Показати тобі хитрий спосіб укривання ковдрою?»

Замість злого: «По попі захотів?» випустити пар: «Цікаво, кому це я зараз вуха відірву й шию намилю?»

Замість безсилого: «Щоб я ніяких «не хочу» не чула!» несподівано закричати: «Ой, дивися, Капризка прибіг. Лови, лови його, щоб він нам настрій не псував!»

Замість нудного: «Скільки разів повторювати!» сказати таємничим шепотом: «Раз-два-три, передаю секретну інформацію… Повторіть, як чутно».

Замість менторського: «Руки помив?» запропонувати: «Давай поспоримо, що вода з твоїх рук потече чорна?»

Тебе може зацікавити