Взагалі у гірчичного порошку є маса застосувань не тільки в кулінарії. Наприклад, фанати еко-теми використовують його для миття посуду. Але, крім того, гірчиця може допомогти тим, хто любить займатися своїм садом і городом. Експерти розповіли, як застосовувати гірчичний порошок на грядках, інформує KURAZH.
Добре обізнані дачники прекрасно знають, що гірчиця — рослина-сидерат, яка здатна поліпшити властивості ґрунту. Насіння гірчиці сіють, чекають сходів, а потім перекопують землю разом із сіянцями, що підросли. А ось гірчичний порошок може стати в пригоді в нелегкій справі боротьби з різними городніми шкідниками. Причому навіть тоді, коли традиційні засоби використовувати вже небезпечно, оскільки вони можуть накопичуватися в плодах, що не дуже добре потім позначиться на здоров’ї людини, яка вирішила з’їсти такий плід.
Отже, гірчиця відлякує слимаків. Розсипте порошок між рядами капусти, перців. Слимакам не сподобається таке сусідство, і вони підуть.
Крім того, гірчицю додають у настої проти капустяної попелиці.
Крім попелиці, гірчицю бояться вогнівки, пильщики, клопи, трипси, яблунева плодожерка та інші листогризучі гусениці. Щоб приготувати настій для боротьби зі шкідниками вам знадобиться:
- 100 грамів гірчичного порошку,
- 10 літрів води.
Розчиняєте порошок у відрі води й залишаєте в темному місці, щоб розчин настоявся. Після цього настій потрібно процідити і розбавити водою в пропорції один до одного. Щоб розчин краще фіксувався на листках, до нього варто додати господарське мило — 40 грамів на відро.
Таким настоєм рекомендують обприскувати яблуні через два-три тижні після цвітіння, а ягідні кущі потрібно обробити на початку літа. Для обробки вибирайте сухі дні — ранній ранок або вечір, коли сонце не таке активне.