Як створити розарій: простий спосіб живцювання на зиму

by Max

Відбір живців троянди можна поєднувати з обрізкою на зиму, яку в більшості випадків проводять з середини до кінця жовтня — початку листопада, коли рослини вже завершили вегетаційний період і підготувалися до зими. Щоб створити розарій важливо дочекатися, коли температура почне стабільно опускатися нижче нуля, але до перших серйозних морозів, інформує KURAZH.

Під час обрізки троянди, для створення розарію, восени квітникарі видаляють засохлі, пошкоджені та хворі гілки, а також формують кущ — обрізають сильні, здорові пагони, залишаючи 3-5 бруньок на кожному стеблі. Це нагода домовитися і взяти живці.

Живцювання троянд на зиму є популярним і економічно вигідним методом розмноження королеви квітів, особливо якщо ви займаєтеся продажем або обміном сортів. Живцювання дозволяє зберегти генетичну інформацію сорту троянди. Це особливо важливо для рідкісних і цінних сортів, тому що в процесі живцювання на зиму троянди зберігають свої основні генетичні характеристики, що дозволяє отримати точно таку ж рослину, як і вихідну. Як правило, до осені троянди проліковані від різних хвороб фунгіцидами, шкідники відсутні, сокорух уповільнений, що робить маніпуляцію менш травматичною.

Однією з причин популярності живцювання троянд на зиму є простота та доступність методу.

Для живцювання на зиму достатньо мати здорові кущі, які добре напилися ґрунтової вологи і встигли уповільнити плодоношення, гострі секатори, субстрат (ґрунт або пісок) і контейнери для забезпечення оптимальних умов для проростання живців.

Живець являє собою відросток пагона, відокремлений від материнської рослини з метою подальшого укорінення і отримання нової рослини та створення розарій.

Як вже говорилося вище, живцювати троянди на зиму можна, поєднуючи з останньою обрізкою. Щоразу, коли ви обрізаєте кущі троянд, гормональний баланс у видаленому стеблі змінюється, а вашим завданням буде простимулювати ріст коренів живця.

Якщо йдуть дощі або сніг, який потім тане, додатково поливати розарій не потрібно. Тільки якщо погода суха, то за день до відбирання живців трояндовий кущ поливають.

Читайте також: вколотися кактусом, про що хоче попередити квітка

Відбирати живці краще вранці, використовуючи гострий секатор або ніж. Перед використанням слід дезінфікувати їх спиртом або лізолом.

Заздалегідь підготуйте горщик глибиною 10-15 см з дренажем, а якщо не хочете витрачатися на горщик, підійде відрізане дно пластикової великої пляшки з просвердленими отворами. В одну ємність для пророщування можна помістити кілька живців, а потім розсадити.

Для субстрату під живець рекомендується суміш перліту і ґрунтової суміші в пропорції 50/50. Купіть стерильну ґрунтосуміш і заодно укорінюючий гормон. При живцюванні троянд на зиму укорінюючий гормон потрібен, оскільки рослини вже засинають.

Зробіть ковпак на майбутній саджанець з прозорої двохлітрової пляшки від газованої води з відрізаним дном.

Приступаючи до роботи, виберіть стебла довжиною близько 10-15 см, щоб вони містили три-п’ять вузлів (це бічні органи появи бутонів, листя і стебел). При живцюванні троянд на зиму вам потрібно буде отримати стебло з так званою «деревиною каблука», тобто витягти живець прямо з того місця, де він кріпиться до іншого стебла. Злегка надріжте старий пагін в цьому місці і дістаньте живець, тут же обгорнувши місце зрізу у вологий рушник.

Вдома обробіть нижній кінець живців. Це допоможе стимулювати укорінення. Ви можете вертикально розрізати зелену шкірку на нижніх 3-5 см живця або зіскоблити одну-дві смужки зеленої шкірки. Якщо у сорту троянди є великі колючки, їх також слід видалити від основи, щоб стебло не травмувалося і корені розвивалися. Обріжте бруньку з самого нижнього вузла.

Гормон для укорінення наносьте приблизно на 5 см від основи підготовлених живців і саджайте на 5 см у контейнер з ґрунтовою сумішшю. Притисніть ґрунт навколо живців і ретельно полийте. Потім надіньте вологозахисний ковпак і помістіть ємність у місце з непрямим сонячним світлом. Якщо у вас немає вентиляції на вологозахисній кришці, піднімайте її ненадовго пару разів на тиждень і не забувайте поливати саджанці.

Укорінення може зайняти довгий час. Коли ви побачите коріння і нове листя, ви можете почати акліматизувати рослину за межами вологого ковпака. Якщо у вас кілька укорінених живців в одному горщику, обережно пересадіть їх в окремі ємності. Ґрунтосуміш для укорінених живців троянди зробіть заново: в ґрунт, окрім ґрунту і перліту, потрібно додати добрива повільного вивільнення, щоб стимулювати новий ріст.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що для годування собаки потрібно вибрати не лише правильний раціон, який підійде тварині, а й посуд. Миска для собаки повинна їй не просто подобатися, а також виконувати свої основні функції, а й мати правильну форму, а також розмір.

Тебе може зацікавити