Які 6 проблем із поведінкою дитини однозначно не можна ігнорувати: думка експертів

by Max

Настрій малюків, а разом з ним і поведінка, змінюється десятки разів за день, але деякі особливості не варто залишати без уваги, інформує KURAZH.

Більшість витівок малюків — не більше, ніж просто пустощі, які не вимагають моралей або втручання батьків. Але деякі моменти поведінки дитини не варто залишати поза увагою, вони можуть вплинути на характер, тому фахівці радять скоригувати тривожні моменти відразу.

Малюк перебиває

Дитина повністю залежить від батьків, їй необхідно відчувати, що вона важлива і значуща, тому розповідям чада психологи радять приділяти особливу увагу. Але звичку перебивати все ж таки рекомендують присікати одразу, інакше вона вкорениться і буде значно заважати в дорослому житті. М’яко дайте зрозуміти, що зайняті, і запропонуйте малюкові знайти собі заняття: це навчить дитину розважати себе. Пізніше поверніться і запитайте, про що вона хотіла розповісти, так чадо не почуватиметься забутим чи неважливим.

Перебільшує

До чотирьох років малюк не зовсім розуміє, що таке правда і брехня, але спроби перебільшувати все ж залишаються тривожним дзвіночком. Дитина має розуміти, що правда безпечна, тому хваліть її, коли вона говорить чесно, навіть коли її можуть покарати або нею будуть незадоволені. Дякуйте за це, щоб у маленької людини сформувалося розуміння непотрібності брехні та перебільшень.

Дитина неусвідомлено шкодить собі

Багато дій і звичок ми набуваємо зовсім непомітно: у дорослому віці дехто гризе нігті або кусає губи під час стресу. Ця проста дія допомагає перенести внутрішнє переживання на фізичне, зазвичай такі ритуали закладаються в ранньому віці. Якщо малюк несподівано почав виривати волосинки, гризти пальці або губи, постарайтеся з’ясувати, що його тривожить, і знайти інші способи впоратися з негативними емоціями.

Малюк ігнорує

Ви кличете дитину за стіл, а вона удає, що не чує. Просите сісти в машину, але вона ігнорує, продовжуючи дивитися мультики. Фахівці вважають, що така поведінка — боротьба за владу. Якщо залишити її без уваги, з часом проблема посилиться. Тому наступного разу добийтеся того, щоб малюк точно почув вас, зрозумів, що його ігнорування не працює. Подивіться чаду в очі й повторіть прохання, коли його буде виконано, попросіть більше не ігнорувати вас, адже це абсолютно марно.

Дитина грубо поводиться під час ігор

Якщо ви помітили, що малюк може штовхнути або накричати на когось під час гри, припиніть таку поведінку. Агресія, яку проігнорували, може вилитися в проблеми зі спілкуванням у дорослому віці. Відведіть малюка вбік і поясніть, що так не слід чинити, а потім запропонуйте перервати гру доти, доки він не зрозуміє, що ображав друзів.

Малюк грубить

Часто грубість стає спробою відстояти свої кордони або здатися більш дорослим, але, якщо не звертати на це увагу, для дитини розмова в подібному тоні стане нормою. Покажіть, що те, як вона закочує очі або кривляється, вам помітно, можете пожартувати над цим, викликавши почуття сорому. А пізніше поясніть: із грубіянами нікому не подобається мати справу.

Тебе може зацікавити