Вакуумні пакети — геніальний винахід сучасності, що дає змогу заощадити метри домашнього простору. Щоправда, такий спосіб зберігання підходить далеко не для всіх речей і потребує особливої уваги господині, інформує KURAZH.
Вакуумні пакети для зберігання речей ефективно рятують квартиру від захаращення! У них поміщається все: від подушок і ковдр до літнього гардероба, який у наших широтах потрібен тільки пару-трійку місяців на рік. Що вже говорити про старі речі: помістивши їх у вакуумний пакет, можна надовго приспати совість, яка роками не дозволяла віддати все це знайомим або пожертвувати на благодійність.
Утім, вакуумні пакети — не таке вже й універсальне рішення для зберігання, яким здається на перший погляд. Усе тому, що багато об’ємних речей не терплять зберігання таким чином.
Так, на шкіряних виробах після вакууму вмить з’являться тріщини й заломи, а хутряна обробка на зимовій куртці може деформуватися і втратити звичний об’єм.
Не йде на користь вакуумний метод і натуральним тканинам. Без повітря волокна текстилю стискаються і втрачають форму. Згодом речі можуть остаточно деформуватися. Щоправда, для цього вони мають пролежати в пакеті щонайменше кілька місяців. З цього випливає важливе правило зберігання у вакуумі: приблизно раз на пів року потрібно діставати речі з пакета, давати їм розправитися і “насититися” повітрям. А потім їх можна акуратно скласти та знову розкласти по пакетах.