Яз зберегти витримку під час війни та масованих повітряних атак

by Max

Росія продовжує кривавий терор українських міст, використовуючи ракети та дрони. Актуальні рекомендації щодо того, як зберегти витримку в умовах масованих повітряних атак та інших викликів війни, були також опубліковані МОЗ, передає KURAZH.

Будьте готові вчасно та адекватно, без паніки реагувати на загрозу

Пам’ятайте, що війна триває, тож обстріли, напевно, повторяться. Потужність і регулярність атак може бути різною, але важливо бути готовим без паніки реагувати на загрози.

Дотримуйтеся правил безпеки, зберіть «тривожний наплічник»

Почувши сигнал тривоги, неодмінно прямуйте до укриття. «Тривожні наплічники» завжди мають бути напоготові — у кожного члена сім’ї свій. Регулярно переглядайте та поповнюйте наплічник.

Заздалегідь вивчіть маршрут до безпечного місця

Маршрут до безпечного місця має бути відомий. Прорахуйте час до укриття з місць, які регулярно відвідуєте. Зробіть це разом з дитиною, літніми батьками. Якщо їдете до нового місця чи в гості — перевірте карту укриттів у місці призначення та дорогою до нього.

Особливо потрібно зробити це тим, хто нещодавно повернувся до України з евакуації.

Продумайте можливі маршрути евакуації

Продумайте евакуаційні маршрути з тих місць, де ви перебуваєте або можете перебувати, зважаючи на різні сценарії. Уважно слідкуйте за повідомленнями органів влади.

Навчіться розуміти себе, не блокуйте емоції

Дозвольте собі відчувати та проявляти справжні (а не спровоковані ззовні) емоції. Стримуючи їх, ви заважаєте їм виконати функцію розвантаження психіки. Водночас пам’ятайте, що людина може почуватися спокійно у будь-якій ситуації — навіть в епіцентрі критичних подій.

Прийміть, що страх — це нормально

Страх — це система оповіщення про загрози. Не бійтеся боятися, але пам’ятайте, що страх (як і будь-яка інша емоція) має працювати на вас, а не ви на нього.

Вчасно звертайтеся по допомогу

Вчасно звернутися до психолога дуже важливо. Якщо нехтувати сигналами психіки, можна дійти до доволі тяжкої ситуації. Але й таку ситуацію можна успішно пропрацювати: головне — звернутися до кваліфікованого фахівця.

Живіть активно, не відкладайте життя на «після війни»

Важливо пам’ятати: перетворюючись із мирного на воєнне, життя не зникає, а лише змінюється. Отже, потрібно продовжувати жити, дбати одне про одного та про себе — у кожен момент життя і саме там, де ви перебуваєте зараз.

Ставтеся до випробувань як до досвіду

Стикаючись із випробуваннями, ми маємо можливість проявити нові якості й перетворити отриманий досвід на надбання. Випробування дає шанс особистісного зростання для кожного. А загальнонаціональне — створює умови для дорослішання нації.

Тебе може зацікавити