На одному з сайтів оголошень продавали євразійську рись, яка занесена до Червоної книги України. Тварина була дуже знесилена, і ветеринари не вірили, що вона зможе вижити.
Про це інформує KURAZH з посиланням на допис у Facebook зоозахисної організації URSA.
Зоозахисники дізналися про оголошення й написали продавцю. Однак крім них, до справи взялися працівники Обухівського районного управління поліції.
У ході фіктивного продажу правоохоронці вилучили рись та направили тварину на перетримку для врятованих диких тварин.
“Після неналежного утримання дитинча потребувало тривалого лікування. У неї діагностували анорексію, токсокароз, інтоксикацію паразитами з блюванням і діареєю. Ветеринари давали їй 30% шансів на одужання і не були певні, що малеча стане на лапки”, – пишуть зоозахисники.
Але хороші новини все ж прийшли. Урса – так назвали рисеня – відновилася та одужала. Її перевели з ізолятора у великий теплий вольєр, де вона продовжує свою реабілітацію.
Варто додати, що після того, як тварину вилучили, слідство встановило додаткові обставини:
- тварина належить до виду червонокнижної євразійської рисі
- вади здоров’я та недостатній для віку розвиток спричинені умовами утримання, які не відповідають біологічним особливостям
- рись незаконно вилучили з дикої природи, ввезли й утримували
Рись Урса після порятунку та лікування (фото: facebook.com/ursaua1)
Що відомо про євразійську рись
Рисі проживають у гірських лісах Карпат, на Балканах, на Скандинавському півострові, в Польських Татрах, де-не-де в Іспанії, а також у Сибіру. Майже всюди рись охороняють законом.
Євразійська рись є найбільшою зі всіх рисей, довжина тіла від 76 до 110 сантиметрів. Самці здебільшого важать від 18-26 кілограмів, самки важать в середньому 18 кілограмів.
При великій кількості їжі рись живе осіло, при нестачі – кочує. За добу вона здатна проходити до 30 кілометрів. При всій обережності рись не дуже боїться людей.
В Україні чисельність оцінюється в 350-400 особин у Карпатах та до 80-90 особин на території Полісся.
Промислове значення рисі невелике, використовується лише хутро. Проте останнім часом ціна на нього зросла, тому і попит браконьєрів збільшився.