Зневоднення чи старіння: як у 40 років зрозуміти, чому з’явилися зморшки

by Max

Коли ти дивишся в дзеркало і помічаєш нові дрібні зморшки на обличчі, це може спричинити тривогу: здається, що старість прийшла без попередження. Але не варто одразу тягнутися за антиейдж-кремом: можливо, справа не у віці.

Деякі зморшки говорять зовсім не про те, що нам уже не 18 – вони просто свідчать, що наша шкіра зневоднена. Так що сприймай дрібні зморшки як перший сигнал, що говорить, що настав час переглянути свою б’юті-рутину.

Як відрізнити зневоднення від старіння

Зневоднена суха шкіра виглядає тьмяною, а також має тенденцію до появи дрібних поверхневих зморшок. Перше місце, на яке слід звернути увагу, це область в куточках очей, де утворюються «гусячі лапки». “Вони можуть бути першою ознакою зневоднення”, – каже зірковий косметолог Джоанна Варгас.

Лікар медицини та пластичний хірург Ентоні Юн каже, що це особливо вірно для тих, кому від 30 до 40 років: дрібні зморшки на лобі, під очима та в носогубних складках зазвичай є результатом зневоднення шкіри, а не її старіння. Однак, на думку експертів, боротися з дегідратацією слід не лише заради естетичного ефекту.

Як боротися із зневодненням

Як пояснює лікар медицини Зіон Ко Ламм, хронічна сухість шкіри призводить до запалення, а воно, своєю чергою, є причиною появи зморшок. “Люди не усвідомлюють цього, але зневоднення може призвести до передчасного старіння”, – каже експертка. Щоб вирішити проблему, вона радить переглянути схему догляду за шкірою — перейти на засоби для інтенсивного зволоження або додати у свою б’юті-рутину сироватку з гіалуроновою кислотою.

У разі коли дрібні зморшки стали постійними, Юн рекомендує звернути увагу на антиейдж-косметику. «Коли ви стаєте старшими, шкіра змінюється не лише через зневоднення. Зволоження може тимчасово зменшити видимість зморшок, але не вирішить проблему повністю. Використовуйте ретиноїди та вітамін С, робіть пілінг, розгляньте неінвазивні процедури – наприклад, мікронідлінг або IPL-омолодження, щоб повернути старіння назад», – каже вона.

Разом

Пам’ятай: шкіра сама підкаже, що їй потрібно. Якщо вона запалена, то потребує бар’єрної підтримки, з тьмяним кольором допоможуть впоратися антиоксиданти, що освітлюють. Якщо ж на обличчі з’явилися дрібні зморшки, то, мабуть, настав час посилити зволоження — зсередини і зовні.

Тебе може зацікавити