Дієта, яка може омолодити клітини мозку: досліди вчених

by ira

Науковці створили дієту, яка допоможе захистити від хвороби Альцгеймера і відтермінувати старіння мозку на цілих 8 років. Раціон із назвою MIND був розроблений співробітниками Медичного центру Університету Раш на основі майже п’ятирічних досліджень.

За даними вчених дієта суттєво впливає на стан мозку.

“Люди повинні щодня вживати щонайменше три порції цільного зерна, зелені листові овочі, інші овочі, горіхи, бобові, келих вина, а також м’ясо птиці, ягоди та рибу”, — описали медики оптимальний план харчування.

Вони пояснили, що ягоди потрібно вживати, принаймні, 2 рази в тиждень, а рибу, щонайменше 1 раз у тиждень. Одночасно з цим, в раціоні не повинно бути таких продуктів як перероблене червоне м’ясо, маргарин, сир, випічка і солодощі, смажені страви та фастфуд.

Вчені підкреслюють, що ретельне дотримання дієти MIND здатне поліпшити здоров’я мозку, уповільнивши зниження когнітивних здібностей.

Повідомляється, що дієта була складена на підставі результатів дослідження, в рамках якого вчені протягом 4,7 року спостерігали за 960 пенсіонерами. Під час дослідження учасників регулярно перевіряли на рівень їхніх когнітивних здібностей.

Було встановлено, що люди, які більш дисципліновано дотримувалися дієти MIND, мали на 7,5 років більш молодий мозок.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Тебе може зацікавити