Кому не можна вживати стевію: лікар пояснив

by ira

Стевія трав’яна рослина, яка росте переважно у субтропічних чи тропічних регіонах. В англомовних країнах її називають солодколистником (sweetleaf) через солодкий смак листя цієї рослини.

Як інформує KURAZH, про це в Instagram пояснив сімейний лікар Михайло Цюрак.

У давнину індіанці Центральної та Південної Америки додавали листя стевії до чаю мате для підсолоджування останнього. Зараз зі стевії роблять порошок або таблетки, які можна додавати у випічку, чай чи каву.

Її не рекомендується вживати вагітним, особам з неконтрольованою гіпертонією та особам, які вживають ліки для зниження холестерину.

Діабетики можуть бути спокійні, оскільки солодкуватий смак забезпечується речовиною під назвою стевіозид. Він не є вуглеводом, він просто солодкий на смак, але значно солодший від звичайного цукру.

Чим стевія краща за інших підсолоджувачів?

  • Стевія безпечніша за штучні підсолоджувачі (аспартам, ацесульфам, цикламат, сахарин), які при тривалому прийомі можуть підвищувати ризик утворення злоякісних пухлин і вражати печінку
  • Вона не викликає здуття кишківника, як, наприклад, фруктоза
  • Також має здатність знижувати холестерин, таким ефектом не можуть похвалитися інші замінники цукру

Згідно з новим дослідженням Неґевського університету імені Бен-Гуріона (BGU) (Ізраїль), природний підсолоджувач стевія може призвести до дисбалансу мікрофлори кишечника.

«Це дослідження вказує на необхідність проведення нових додаткових досліджень, перш ніж харчова галузь зможе замінити цукор та штучні підсолоджувачі стевією та її екстрактами», —  стверджують доктор Каріна Голберг та провідні наукові співробітники Кафедри біоінженерії BGU Аврам та Стелла Гольдштейн-Горен.

Тебе може зацікавити