Найменші міста на планеті: де можна відпочити від галасу

by ira

PhinDeli (Буфорд), Вайомінг, США

Проживає 1 людина

Місто прославилося тим, що довгий час у ньому проживав єдиний мешканець, за сумісництвом мер, двірник, заправник та продавець у місцевому магазині — Дон Сіммонс. Він приїхав до Буфорда разом зі своєю родиною у 1980 році, а після смерті дружини жив тут удвох із сином. 2008 року син переїхав, мер залишився один, але 2012 року він виставив місто на продаж, інформує KURAZH.

Разом із будинком з торгів пішли покинута будівля школи 1905 року споруда, заправка, гараж, сарай та магазин, який свого часу намагався пограбувати знаменитий бандит Бутч Кесседі. Переможцем аукціону, який тривав 15 хвилин, став бізнесмен із В’єтнаму. Ціна угоди — $900 тис. Новий власник міста перейменував Буфорд у PhinDeli й зайнявся бізнесом просування в’єтнамської кави в США.

Дон Сіммонс тепер офіційно найнятий на роботу вже колишнього свого міста. Буфорд розташований на південному сході штату Вайомінг, між містами Шайєн і Ларамі, на автостраді Interstate 80. Місто виникло в період будівництва Трансконтинентальної залізниці у 1860-х роках. У найкращі часи тут мешкало 2 тис. осіб. Населення почало різко скорочуватися, коли маршрут магістралі було змінено.

Ну як не надіслати звідси паперового листа чи хоча б пам’ятну SMS — місто має власний поштовий індекс і вежу стільникового зв’язку.

Хум, Хорватія

Проживають 23 особи

Це середньовічне місто-фортеця потрапило до Книги рекордів Гіннесса як найменше у світі. Воно знаходиться в центральній частині півострова Істрія, на вершині одного з пагорбів, на висоті 349 м. За легендою, Хум був побудований велетнями з гігантського каміння. Статус міста Хум набув ще у XI столітті, має свого мера, поліцейського, лікаря, суддю та пожежника. У 40-х роках минулого століття тут мешкали 450 осіб.

У Хумі добре збереглися фрески XII століття. Крім того, тут є 13 будинків, 2 вулиці, 2 храми, музей, магазин, пошта, цвинтар, ресторан, готель. У середині червня щороку у місті відбуваються вибори мера, у яких беруть участь лише чоловіки. Завершується процедура танцювальним фестивалем.

У ресторані подають домашню 38-градусну настоянку на травах Humska Biskа, яку готують за рецептом стародавніх кельтів. Місцеві жителі запевняють, що цьому рецепту понад 2 тис. років.

Рабштейн над Стржелою, Чехія

Проживають 25 людей

Старовинне, мальовниче, найменше місто Чехії та всієї Центральної Європи Рабштейн над Стржелою набуло свого статусу ще в 1337 році. Тут лише одна вулиця й одна площа. Найпопулярніші пам’ятки — руїни фортеці XIV століття, збудованої в готичному стилі, замок у стилі бароко, старовинний костел.

Крім того, є єврейський цвинтар, стародавній кам’яний міст, непрацюючий дерев’яний млин, готель, стайня. Рабштейн славиться своїм сланцем, котрий досі можна зустріти на дахах місцевих будинків. Більшість будинків мешканці використовують як літні дачі.

У замку працює будинок відпочинку.

Мелник, Болгарія

Проживають 390 людей

Мелник вважається найменшим містом Болгарії, хоча ще на початку XX століття тут проживали 5 тис. осіб (переважно греки). Назва міста походить від навколишніх крейдяних скель. Найстаріша житлова будівля Мелника — і всієї Болгарії — Боярський (Візантійський) будинок XIII століття.

Загалом у містечку близько 100 пам’яток культури, найцікавіші — монастир Святого Миколая XII століття, Славова фортеця XIII століття, церква апостолів Петра та Павла, Римський міст та старовинна турецька лазня. Але особливо відомий Мелник своїми фольклорними фестивалями та густим домашнім вином, яке роблять за старовинними технологіями. Величезні бочки зберігають у скелях.

З часів Середньовіччя мало що змінилося. Крім того, у Мелнику ростуть могутні платани та чинари, деяким деревам сотні років.

Калласте, Естонія

Проживають 953 особи

Естонське місто Калласте (у перекладі з естонського — “берег”) знаходиться на березі Чудського озера. До 1923 року воно мало інше ім’я — Червоні Гори, за назвою місцевого червоного пісковика. Калласте виникло ще у XVIII столітті, 1938 року воно отримало статус міста. Більшість жителів займаються риболовлею.

Площа міста — менше ніж 2 км. Крім пісковика Калласте відоме своєю старообрядницькою церквою. Це найбідніше місто в країні.

Дюрбюї, Бельгія

Проживають 11 тис. людей

Дюрбюї — крихітне франкомовне містечко в Бельгії. Хоча статусу міста воно набуло у 1331 році, перші згадки про Дюрбюї відносяться до XI століття. У містечку три геологічні зони, дивовижні ландшафти — луки, долини, печери, гори, ліси, річка Урт.

Місто живе за рахунок туристів та дбайливо зберігає свою середньовічну атмосферу: вузькі бруковані вулички, кам’яні будинки, церква Святого Миколая, Хлібний ринок 1380 року та стародавній замок, збудований ще у 889 році. Перші туристи з’явилися в Дюрбюї в XIX столітті, і відтоді місто обзавелося непоганою інфраструктурою: готелями, ресторанами, кафе та сувенірними крамницями.

Тут можна покататися в кінному екіпажі, або побродити серед фігурно підстрижених дерев у невеликому парку Топіарі. І що особливо цінно — не зустріти нікого зі знайомих.

Тебе може зацікавити