Народні прикмети та повір’я про перше купання новонародженого

by Max

Усім відомо, що вода — це основа життя, без якої немислиме наше існування. Крім того, ця всюдисуща субстанція, на думку езотериків, здатна накопичувати і віддавати інформацію, а отже, будь-які контакти з нею схожі на містичний ритуал. Недарма багато чаклунських і навіть церковних обрядів пов’язані саме з водою, інформує KURAZH.

Для дитини, яка щойно з’явилася на світ, початковий контакт із водною стихією особливо важливий. Адже найчастіше найперше купання ще на підсвідомому рівні або робить людину пристрасним шанувальником водних процедур, або назавжди поселяє в ній водобоязнь. Ось чому під час цієї процедури для багатьох батьків неймовірно важливо не тільки дотримуватися приписів педіатра, а й провести її з урахуванням існуючих народних прикмет і повір’їв.

  • Вибираючи дату для першого купання, зверніть увагу на день тижня. Прикмети категорично не радять проводити цю гігієнічну процедуру в п’ятницю або неділю. Вважається, що в іншому разі дівчинка може втратити красу, а хлопчик — заробити проблеми зі здоров’ям.
  • Під час підготовки ванни у воду рекомендують додати материнське молоко. Наші пращури вірили, що воно захищає від пристріту та гарантує відсутність проблем із годуванням.
  • Для залучення до новонародженого багатства у воду заведено класти будь-яку невелику срібну річ, крім натільного хрестика. Найкраще в цьому сенсі “працюють” старовинні срібні монети.
  • Якщо ви впевнені у відсутності алергічної реакції, то додайте у ванну крапельку меду, щоб малюк завжди жив у достатку і ситості.
  • Дівчаток на перше “побачення” з водною стихією заведено одягати в білосніжні речі або загортати в таку ж пелюшку. Вважається, що в цьому разі донька з віком перетвориться на неймовірно миловидне створіння. Для тієї ж мети у воду додають козяче або коров’яче молоко.
  • Уперше опустити новонародженого у воду може тільки мама. Згідно з прикметою всі інші родичі, нехай навіть ті, що щиро люблять немовля, можуть мимоволі відібрати в нього сили та здоров’я. Тому в ім’я блага дитини краще попросити їх потерпіти зі своїм бажанням допомогти до наступного разу.
  • Щоб точніше захистити дитину від пристріту, одразу після купання мама повинна виконати особливий ритуал: тричі поцілувати малюка, щойно витягнутого з води, а після кожного поцілунку сплюнути у ванну. Вважається, що так можна не тільки вберегти дитя від злих сил, а й назавжди позбавити його водобоязні.
  • Якщо обряд першого купання проводився вже після настання темряви, то воду з ванночки можна вилити лише тоді, коли на небі з’явиться денне світило. Використовувати її в господарських цілях або дозволяти пити домашнім улюбленцям у жодному разі не можна. Адже це може зробити дитину на все життя нещасною.
  • Дуже важливі маніпуляції відразу після купання. Якщо ви не бажаєте ростити капризулю, загорніть дитину після водних процедур у чисті татові штани. Мрієте, щоб малюк ріс красивий і пригожий? Накривайте його після миття зеленою пелюшкою, пледом або ковдрочкою такого ж кольору.

Тебе може зацікавити