Психологи пояснили, що робити при тривозі та паніці

by ira

Сьогодні навіть психологічно стійкі люди відчувають повний дисбаланс нервового стану. Врач-косметолог Наталія Флюндра зібрала поради від психологів, які допоможуть заспокоїти організм на гормональному рівні.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на elle.ua.

Коли на організм здійснюється стресова біохимична атака, керувати собою складно. В момент сильного стресу в організмі підвищується рівень гормонів, які сприяють мобілізації: Кортизол (гормон стресу), адреналін, норадреналін (гормон зайця та лева), і пролактин.

Наше завдання:

Вивести надмірний кортизол:

Пийте більше води, чорного та зеленого чаю.

Їжте банани, темний шоколад, рослинні волокна, квашену капусту та йогурт (пробіотики).

Уникайте кофеїну в другій половині дня.

Нюхайте щось свіже, запах свіжості заспокоює і розслаблює (як і будь-який аромат цитрусових, на крайній випадок свіжовипрана білизна).

Примусити організм виробити речовину анандамід

Це компонент, який частіше всього зустрічається в родині конопляних і має психотропну дію. Найефективніший спосіб запустити вироблення анандаміду — біг та присідання. Це має бути біг на великі дистанції — від 10 км — або присідання протягом години з невеликими зупинками. Ціль — довести м’язи ніг до перевтоми.

Активувати реакцію релаксації

Тут важливе місце займає управління диханням. Управляючи ним, ми можемо досягти підвищення тонусу блукаючого нерва та його впливу на серцевий м’яз, а отже, і на рівень релаксації організму. Є різні когнітивні техніки дихання. Наприклад, повільний вдих протягом 5 секунд, пауза 5 секунд, видих також 5 секунд. Якщо вам не складно, поступово можете збільшувати тривалість кожної фази. Але тривалість паузи не слід збільшувати більш ніж на 10 секунд.

Тебе може зацікавити