Українці останні часом живуть у дуже складній психологічній обстановці, оскільки війна так чи інакше вплинула на кожного. Існують способи хоч трохи заспокоїтися. І йдеться не лише про методи боротьби зі стресом, а й про правильне харчування. Річ у тім, що є низка продуктів, які підвищують тривожність. Вони впливають на гормональну систему так, що людина починає відчувати стрес. Щоб хоч трохи мінімізувати наслідки, варто якщо не відмовитися, то хоча б мінімізувати їх вживання.
Про це розповідає KURAZH
Про це передає KURAZH з посиланням на Фокус.
Кава
Кава вважається лідером серед продуктів із порушення нервової системи, а також появі страхів, причому не завжди вони мають причину. Кофеїн, що міститься в напої, підвищує артеріальний тиск, стимулює нервову систему та тримає організм у тонусі, а це означає, що розслабитися та заспокоїтись навряд чи вдасться.
Зовсім відмовлятися від кави не варто, але якщо ви постійно напружені, краще звести її вживання до мінімуму.
Газовані напої
Через велику кількість цукру солодка газована вода — енергетична бомба. У ній є кофеїн, а швидкі вуглеводи дають багато енергії. Однак вона нетривала, і після підйому людина знову впадає у смуток і відчуває спустошення. Солодкі газовані напої знижують рівень серотоніну та змушують вимагати все нового та нового підживлення.
Солодощі
Десерти також не є хорошим способом заїсти стрес, незважаючи на поширену думку про їх позитивний вплив. Рафінований цукор у тортах і цукерках провокує стрибок глюкози в крові, після якого слідує спад. Саме тому після відносного підйому людина відчуває втому, пригніченість та роздратування.
Сіль
Давно доведено, що надлишок натрію в організмі може обернутися не лише спрагою та набряками, але й здатний спровокувати підвищення кров’яного тиску. Як наслідок — посилення стресової реакції організму.
Алкоголь
Багато хто вживає алкоголь, щоб розслабитися та заспокоїтися, проте це помилкова дія. Коли людина п’яна, вона відчуває або ейфорію, або зневіру та смуток. При цьому нервова система “не вимикається”, продукуючи тривожні думки, продукуючи паніку та тривогу.