Уповільнити старіння допоможе відмова від певних продуктів: список

by ira

Здорові харчові звички уповільнюють старіння, фахівці рекомендують із цією метою суворіше контролювати споживання алкоголю, рафінованих вуглеводів, солодощів та інших продуктів.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на wworld.

За даними китайського видання WeChat, відмова від деяких продуктів у щоденному раціоні харчування здатна продовжити молодість організму за рахунок покращення здоров’я та функціонування внутрішніх органів та систем.

«Ніхто не хоче швидко старіти, але мало хто замислюється над своїм раціоном, який здатний прискорювати старіння різних органів», – повідомляє джерело.

Зокрема, експерти видання проінформували, що продовженню молодості сприяє відмова від щоденного чи регулярного вживання алкоголю – тим більше у великій кількості. Вчені відзначають, що надлишок спиртного, що розщеплюється печінкою, раніше старить і зношує орган, який є головним фільтром організму, що забезпечує захист від токсинів. За словами фахівців, переробка печінкою алкоголю активізує окислювальний стрес, якого зазнають клітини органу. У свою чергу, окислювальний стрес – це один із ключових факторів старіння: він ушкоджує жирову тканину, ДНК і білок, викликаючи розвиток вік-асоційованих захворювань.

Ще один продукт, від якого потрібно відмовитись з метою продовження молодості, – трансжири. Їх щоденне споживання погіршує стан серцево-судинної системи, ускладнюючи кровообіг та доставку до органів кисню.

«Існує два джерела трансжирів: природні та оброблені продукти харчування – необхідно контролювати споживання саме штучно створеного типу: маргарину, кондитерського жиру, сухих вершків тощо».

Також медики назвали інші продукти, які провокують прискорене старіння:

  • Солодке та борошняне – у великій кількості старить шкіру.
  • Гаряча їжа – погіршує стан шлунково-кишкового тракту, пошкоджуючи цілісність його слизової оболонки.
  • Соління – надміру погано діють на шлунок і судини.
  • Смажена їжа – старить кишечник, що негативно впливає на баланс його мікрофлори.

Тебе може зацікавити