Незалежно від того, з чого зроблена ваша подушка, чистити її потрібно регулярно.
Про це розповідає KURAZH
Про це повідомляє KURAZH з посиланням на УНІАН.
Перед тим, як прати подушку, переконайтеся, що на ній немає застарілих плям. Якщо все-таки такі є, краще видалити їх, а вже потім приступати до прання подушки. Зробити це можна кількома способами:
- 0.5 склянки соди і 0.5 склянки оцту змішати, вилити у відсік для порошку, запустити прання;
- 1 склянку миючого для посуду, 1 склянку порошку і 1 склянку відбілювача змішати, розчинити в тазу з теплою водою, помістити туди подушку на 30 хвилин, потім випрати в машинці;
- 1 склянку перекису і 0.5 склянки лимонного соку змішати, розчинити в тазу з теплою водою, залишити там подушку на 1 годину, потім випрати в машинці;
- 0.5 склянки соди і 10 крапель ефірного масла чайного дерева змішати, нанести на плями, залишити на 1 годину, потім потерти щіткою і випрати подушку в машинці.
Для того, щоб продовжити термін служби подушки і уникнути забруднень, чистить її мінімум двічі на рік або раз на рік віддавайте в хімчистку. Якщо ви не хочете цього робити, то раз на 3-4 роки купуйте нові подушки.
Як чистять пір’яні подушки – докладна інструкція
Важливо розуміти, що пір’яні подушки мають свій термін служби – не довше 6 років. По закінчення цього часу пух в подушках потрібно міняти, але це не означає, що всі шість років можна ігнорувати чистку. Якщо не прати такі подушки, то пір’я збиваються, а всередині наповнювача починають розмножуватися шкідливі бактерії.
Причина цього – волога, яку виділяє людське тіло під час сну, а пір’я – прекрасне середовище для розмноження мікроорганізмів. До того ж, всередині нього накопичується пил, яка обов’язково стане причиною алергії.
Якщо ви хочете випрати подушку руками, дотримуйтесь інструкції:
- наповнити таз або ванну теплою водою, додати миючий засіб;
- розпороти подушку і висипати пір’я в мильну воду;
- залишити на кілька годин, щоб весь бруд і пил залишилися у воді;
- злити брудну воду і прополоскати пір’я, повторивши процедуру кілька разів;
- викласти пір’я в мішки з марлі або ситцю, віджати, залишити сушитися, періодично струшуючи їх.
Коли процес буде закінчено, а пір’я висохнуть, їх потрібно перекласти в нову подушку і зашити вільний край.