Головна Новини ЄС продовжив санкції проти росії через війну в Україні на шість місяців

ЄС продовжив санкції проти росії через війну в Україні на шість місяців

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу прийняли рішення про продовження санкцій проти росії, які були введені у відповідь на агресію проти України. Цю інформацію підтвердила верховна представниця ЄС з закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.

Про це розповідає KURAZH

«Це й надалі позбавлятиме Москву доходів для фінансування війни. росія повинна заплатити за шкоду, якої вона завдає», – написала Каллас у своїй соціальній мережі X.

Продовження санкцій і роль Угорщини

Санкції, термін дії яких спливає 31 січня, були продовжені ще на шість місяців після того, як Угорщина зняла свої заперечення. Це рішення стало можливим завдяки підтримці постійних представників країн-членів ЄС, які узгодили дії для зміцнення енергетичної безпеки Угорщини та Словаччини.

У рамках цієї угоди передбачено проведення переговорів з Україною щодо транзиту енергоносіїв. Чиновник, обізнаний з перебігом цих переговорів, зазначив, що Єврокомісія зобов’язалася продовжувати консультації з Україною для відновлення та стабілізації її енергетичної інфраструктури.

Транзит газу та його наслідки

Уряди Угорщини та Словаччини висловили протест проти рішення України не продовжувати контракт на транзит російського газу через українські трубопроводи з початку 2025 року. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова відновити транзит природного газу, однак мова йде про постачання азербайджанського газу, а не російського.

Водночас експерти застерігають, що з огляду на обмежені обсяги видобутку газу в Азербайджані та імпорт енергоносіїв з росії, існує ризик, що до ЄС потраплятиме російський газ під виглядом азербайджанського.

24 січня посли країн-членів ЄС не змогли узгодити продовження європейських санкцій проти росії під час зустрічі у Брюсселі, оскільки Угорщина заблокувала це рішення, незважаючи на те, що до завершення дії санкцій залишався лише тиждень. Якщо б ЄС не встиг узгодити рішення до 31 січня, це могло б поставити під сумнів легітимність замороження російських суверенних активів.

Тебе може зацікавити