28 червня: прикмети, свята та заборони

by ira

У середу 28 червня в народі святкують день святих Фіта, Віта, Амоса та Модеста, і дотримується певних заборон. Цей день також відомий як Фітов день, інформує KURAZH.

У православній церкві великомученика Фіта (Віта) шанують особливо. З його ім’ям пов’язаний відомий вислів “танець Віта”. У деяких країнах вірували, що танець перед статуєю святого може допомогти позбутися різних хвороб.

Традиційно, 28 червня люди позбавлялись від бур’янів, і це запобігало їх подальшому зростанню. Вірять, що якщо видалити бур’яни саме у цей день, то вони будуть триматися подалі протягом тривалого часу. Також відомо, що саме з цього дня починають з’являтися комарі.

28 червня також важливо стежити за худобою, щоб вона не виходила на поля, де може поїсти зерно, що дозріває, і тим самим завдати шкоди врожаю. Навіть святий Модест, покровитель худоби, не зміг би вилікувати її від хвороби. Після цього дня сівба вважалася завершеною, і селяни переходили до догляду за худобою, сінокосіння та очікування врожаю.

Також на 28 червня існують прикмети, пов’язані з погодою та врожаєм. Сильні роси передбачають гарний врожай, а тривожна поведінка кішок і собак може свідчити про різке погіршення погоди. Густий туман вранці означає наближення дощів, а голосний стрекіт коників може передвіщати дощову погоду.

Що було заборонено 28 червня:

  • Йти на прогулянку в ліс (злі сили можуть завести в гущавину).
  • Весілля, великі свята, гуляння, багатолюдні застілля (до нещасть).
  • Ворожіння, обряди, ритуали.
  • Викидати залишки їжі — просто треба віддати їх тваринам.

Іменинники 28 червня: Серпень, Лазар, Єфрем, Григорій, Модест, Касьян, Федір.

Тебе може зацікавити