Головна Твій дім Що радять агрономи робити зі смородиною в листопаді: ягоди виростуть велетнями

Що радять агрономи робити зі смородиною в листопаді: ягоди виростуть велетнями

by Max

Смородина — витривала ягода, не боїться ні вітру, ні снігу. У сезон кущики переповнюються круглими намистинками. А за правильного догляду ці намистинки ще й розміром з вишню будуть. Головне правильно підготувати рослини до зими, інформує KURAZH.

Про це розповідає KURAZH

Для початку варто запам’ятати, що мульчувати смородину соломою чи іншою органікою не варто. Вона не розкладатиметься до весни, перекриє доступ до азоту, а отже коріння голодуватиме. Також у соломі з великим комфортом уживуться грибки та шкідливі мікроорганізми.

Восени рослині необхідна вода. Без достатньої кількості рідини рослина не зможе добре пережити зиму і правильно розвиватися.

Молоді пагони можуть відмерзнути й не принести плодів. Коли листочки вже опали, а температура наближається до нуля, але заморозків ще не було, то пора проводити вологозарядний полив. На початку листопада найбільш вдалий час.

Тепер повернемося до мульчі. Ігнорувати цей етап ніяк не можна, інакше кореневій системі доведеться не зовсім солодко. Найкраще використовувати перегній. Він не пропустить холоду, а ближче до весни стане першим добривом.

Якщо ви ще не удобрювали свої кущики, але в листопаді не пізно це зробити. Смородину необхідно підживити калієм, це допоможе у формуванні бруньок, підвищить стійкість рослини до морозів і сприятливо вплине на врожай. Використовуйте сульфат калію і ягідки будуть в рази більшими й смачнішими.

Раніше ми писали, про ідеального вихованця для утримання у квартирі, зверніть увагу на британську короткошерсту та бенгальську кішку. Ці породи — справжній скарб для зайнятих господарів.

Тебе може зацікавити