Чому зеленіє морква на грядці: причини

by ira

Морква на грядці зеленіє, зазвичай, зверху, через тривале перебування на світлі. Багато хто думає, що такі коренеплоди отруйні і їсти їх не можна. Але отрути в такій моркві немає. Зелений колір їй «дарує» хлорофіл, тому при вживанні такої моркви ніякої небезпеки для нас вона не становить. Інша річ, що її багатьом з нас вживати неприємно. Крім того, зелені коренеплоди втрачають ще й товарний вигляд. Це особливо важливо для тих, хто вирощує моркву на продаж, інформує KURAZH.

Від чого зеленіє морква на грядці та як цього не допустити?

Перш ніж вирішувати будь-яку проблему, потрібно знати причину виникнення. Тут це правило також працює повною мірою.

Основні причини, з яких морква зеленіє зверху на городі

  1. Зазвичай, зверху морква набуває зеленого кольору, якщо форма коренеплоду подовжена. А форма моркви зазвичай визначається її сортом.
  2. Напевно, позеленіють коренеплоди, якщо вони не прикриті ґрунтом і сильно з нього виступають. Таке часто трапляється при рясному поливанні, коли ґрунт вода просто вимиває з грядки або ґрунт сам осідає.
  3. Морква зеленіє і в тому разі, якщо ви її механічно пошкодили, наприклад, при розпушуванні грядок.

Що треба робити, щоб морква не зеленіла?

В першу чергу — купити «правильне» насіння, тобто ті сорти, які захищені вже від позеленіння.

Можна замульчувати грядки з морквою і цим захистити її від світла. Наприклад, соломою, уклавши її на грядки шаром сантиметрів 10-15.

Не забувайте підгортати вашу моркву наприкінці серпня чи на початку вересня. При цьому ґрунт повинен покривати коренеплоди на рівні 3-5 сантиметрів від рівня грядки.

Розпушуйте ґрунт між рядами з морквою акуратно, не пошкоджуючи коренеплоди. Тим самим ви захистите моркву від пошкодження та позеленіння.

Тебе може зацікавити