Коли Благовіщення Пресвятої Богородиці

by ira

Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до 12 головних церковних свят і вважається за важливістю третім, після Великодня та Різдва.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на РБК-Україна

Коли відзначають

У православному календарі дата Благовіщення не є перехідною й щорічно свято відзначають за юліанським календарем 7 квітня. Саме у цей день Благовіщення відзначають в Україні. 2023 року це свято випадає на п’ятницю.

Однак є й інша дата свята – за григоріанським та новоюліанським календарем. Більшість церков Західного та частина церков Східного обряду відзначають Благовіщення 25 березня.

Значення свята

Свято символізує велику подію у житті Діви Марії та всього людства. Майбутню матір Ісуса Христа виховували у храмі Єрусалиму. Вона дала обітницю Богу і вела благочестиве життя, залишаючись незайманою навіть у шлюбі з названим чоловіком Йосипом.

До Діви Марії з’явився Архангел Гавриїл і розповів блаженну новину: “Радій, Благодатна! Господь з тобою!”. Так він повідомив їй про те, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить сина Божого, Ісуса Христа.

До речі, у багатьох країнах відлік Нового року тривалий час розпочинали саме з Благовіщення.

Традиції

Цього дня у храмах проводять урочисті літургії, а священники вдягаються у блакитний одяг. Віруючі обов’язково відвідують служби, де освячували воду.

Після літургії в давнину випускали в небо голубів – люди вірили, що птахи долетять до неба і розкажуть ангелам-охоронцям про всі події.

У Благовіщення вважається, що відкриваються небеса і Господь може почути молитва людей та їхні прохання. Саме в цей період відбуваються паломництва до святих місць.

За столом цього дня намагаються зібратися усією родиною. І хоча Благовіщення припадає на Великий піст, у свято можна зробити послаблення – у меню дозволено рибу, морепродукти, олію та келих вина.

Більш жорсткі правила доводиться дотримуватись, якщо дата Благовіщення збігається зі Страсним тижнем – доводиться виключати з раціону більшість продуктів.

Заборони

У Благовіщення існує заборони – як у будь-яке церковне свято. Заборонено займатися тяжкою фізичною працею, рукоділля. Ще не можна позичати або брати в довго.

На Благовіщення не проводять вінчання, хрестини та інші обряди.

Не можна лихословити, лаятись, провокувати конфлікти. Потрібно молитися та утримуватися від мирських радощів та насолод.

Тебе може зацікавити