Парфуми — як правильно їх обирати і чому зерна кави не можна

by Max

«Жінка, яка не користується духами, не має майбутнього», — говорила Велика Мадемуазель Коко Шанель. І ми з нею повністю згодні, тому вважаємо, що парфумів у нормальної жінки дуже багато бути просто не може. Але іноді дуже складно знайти те, що підходить саме вам. Ловіть безпрограшний алгоритм — і нехай вас не лякає безліч ароматів. Адже парфуми — це невидимий, але незабутній, неперевершений модний аксесуар, — за твердженням тієї самої Шанель, інформує KURAZH.

Знайдіть свою улюблену родину

Кожен аромат відноситься до певної родини — існують різні категорії, включаючи квіткові, східні, дерево-гурманські та свіжі. Сімейства можуть перетинатися, і саме тоді вам знадобиться розуміння нот парфумерії.

Вся справа в нотах

Перший крок до вибору парфуму — це знання нот аромату: верхніх, середніх та базових. Що це означає? Кожен парфум має унікальну комбінацію ароматів, які, по суті, і роблять аромат таким, який він є. Верхні ноти тримаються від 5 до 15 хвилин, середні або серцеві ноти — від 30 хвилин до години, а базові ноти — це те, що супроводжуватиме вас протягом усього часу носіння. Як навчитися їх виділяти та впізнавати? Практика, практика та ще раз практика — іншого способу немає!

Вибирайте концентрацію

Ви колись помічали на своїх духах написи EDP, EDT чи EDC? Це індикатор концентрації аромату. Чим вище концентрація, тим більше аромат і тим довше він тримається. Найвища концентрація — у парфумів або, де досить невеликої кількості, щоб аромат супроводжував вас весь день. Далі слідує eau de parfum, який тримається близько шести-семи годин після розпилення. Потім йде туалетна вода, яка є менш концентрованим складом і потребує поповнення принаймні двічі на день. Найнижча концентрація — в eau de cologne, який тримається всього 2-3 години.

Чи допомагають кавові зерна у виборі ароматів?

У парфумерних магазинах часто використовують кавові зерна, щоб «очистити» нюх і тим самим допомогти покупцям послухати якнайбільше ароматів. Парфумери пояснюють чому це не завжди ефективний спосіб.

Усі наші органи чуття постійно отримують інформацію. Тактильну, слухову, зорову. І звичайно нюхову. Однак, на відміну від слуху чи зору, наш нюх не так сильно „натренований”, оскільки не обробляє у звичайному житті багато складних ароматів, і може швидко втомлюватися. Саме тому для нашого носа парфумерний магазин це випробування. Тому рекомендується пробувати не більше 3-5 ароматів за раз, щоб поберегти рецептори і не перевантажити мозок».

Чи спроможні кавові зерна «очистити» аромати?

Кава має досить яскравий аромат сама по собі. І, звичайно ж, розвантажити наш мозок від надлишку інформації не зможе, а лише стане ще одним її джерелом. Якщо ви серйозно задумалися про вибір аромату, найкраще після 3-5 тестів обов’язково відпочити, випити води і вийти на свіже повітря, щоб мозок встиг укласти всю інформацію і перезарядитися для знайомства з новими ароматами.

Як щодо блоттерів?

Блоттери, або простіше кажучи, паперові тестери є більш нейтральним та універсальним способом оцінити аромат. Проте варто пам’ятати, що на шкірі чи одязі парфумерія може звучати інакше, ніж на папірці. Тому для точної оцінки парфуму найкраще спробувати його на одязі чи на шкірі.

Вдалих вам парфумерних покупок!

Тебе може зацікавити