Щоб зберегти серце здоровим, варто відмовитися від шкідливих звичок і мінімізувати стрес. Але найпростіше, що можна зробити – це стежити за своїм харчуванням. Варто додати у раціон корисні продукти.
Як розповідає KURAZH, про це йдеться у дослідженні, опубліковану у журналі “Sage Journals”.
Які продукти додати у раціон
Щоб покращити стан здоров’я, варто додати у раціон яскравий та смачний буряк. Овоч і його сік містить безліч поживних речовин і допомагає запобігти дефіциту важливих компонентів в організмі.
Британський кардіологічний фонд провів дослідження та з’ясував, що з проблемами серцево-судинної системи ефективно бореться буряк.
Важливо зазначити, що порушення – це прямий шлях до ішемічної хвороби серця, якої можна легко та бюджетно уникнути.
У складі буряка є сполуки, що стимулюють вироблення оксиду азоту, який позитивно впливає на процеси регуляції артеріального тиску, а також виконує важливу функцію підтримки серцево-судинної системи. А буряковий сік має антигіпертензивну дію.
Також у складі овочу є вітамін С і цинк, які зміцнюють імунну систему та стимулюють роботу мозку.
До того ж буряковий сік містить антиоксиданти, вітамін А, В6 та залізо. Вони захищають печінку від запалення та окисного стресу, підвищують його здатність виводити токсини з організму і запобігають виникненню жирових відкладень.
Кому не можна вживати буряк
Цей овоч потрібно виключити людям із захворюваннями нирок і сечового міхура. Щавлева кислота в складі буряка може нашкодити при сечокам’яній хворобі. У коренеплоді багато цукру, тому його потрібно обмежити діабетикам. Не рекомендується продукт при гастриті.
Цей овоч має проносний ефект, тому його потрібно виключити при діареї. Дітям їсти буряк можна з віку 1 рік. Перед введенням буряка в раціон малюкові варто дати кілька крапель бурякового соку і перевірити наявність алергії.