У ніч на 24 травня росія здійснила потужний масований удар по території України, застосувавши 14 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23 та близько 250 ударних безпілотників типу Shahed і інших моделей. Ракетні обстріли відбувалися з територій поблизу Таганрога, Єйська, Брянська, а також з тимчасово окупованого Криму. Основним напрямком удару стала столиця – місто Київ.
Про це розповідає KURAZH
Масштаби руйнувань та робота ППО
За інформацією Повітряних сил Збройних сил України, завдяки ефективній роботі протиповітряної оборони вдалося знищити шість ворожих балістичних ракет, які цілеспрямовано летіли на Київ. Також над різними регіонами країни, зокрема на сході, півночі, півдні та в центрі, були знешкоджені 245 ударних дронів, що загалом склало абсолютну більшість атакуючих безпілотників. З них 128 збито засобами ураження, ще 117 – втратили керування або були приглушені радіоелектронною боротьбою, що не призвело до додаткових руйнувань.
«Станом на 8.30 протиповітряною обороною збито 6 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23 (Київ) та знешкоджено 245 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни. 128 — збито вогневими засобами ураження, 117 — локаційно втрачені/подавлені РЕБ (без негативних наслідків)».
Наслідки нічної атаки для столиці
В результаті масованої повітряної атаки російська армія поцілила у Київ і прилеглі райони. За повідомленням мера Києва Віталія Кличка, постраждало щонайменше вісім людей: двоє були госпіталізовані з Дніпровського району, ще шестеро отримали медичну допомогу на місці у Святошинському районі. У Голосіївському районі зафіксовано падіння уламків безпілотника на відкритій території, що призвело до пошкодження автомобіля без подальшого займання.
Під час повітряної тривоги, оголошеної близько 22:00, сили протиповітряної оборони працювали у підвищеній готовності, адже тривога стосувалася не лише Києва, а й областей: Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Харківської, Чернігівської, Сумської, Донецької та Луганської. На цей момент у столиці все ще спостерігалася поява ворожих безпілотників, через що було задіяно всі можливі ресурси ППО.
Росія систематично використовує широкий спектр озброєння для атак на українські регіони – від ракет до дронів, керованих авіабомб та реактивних систем залпового вогню. Попри це, українська влада та світові організації наголошують, що такі удари мають ознаки воєнних злочинів і спрямовані проти цивільної інфраструктури, невинних мешканців, об’єктів енергетики, медицини, освіти та водопостачання. Керівництво російської федерації продовжує заперечувати навмисні удари по цивільних, хоча міжнародна спільнота неодноразово засуджувала такі дії.