США запровадили нові санкції проти більше ніж 30 російських нафтосервісних компаній, а також сербської компанії, пов’язаної з «Газпром нефть». Про це повідомляється на офіційних ресурсах уряду та Міністерства фінансів США.
Про це розповідає KURAZH
У своєму зверненні Міністерство фінансів США наголосило, що ці заходи є частиною зобов’язань G7, спрямованих на зменшення доходів росії від енергоносіїв. «Сьогодні Міністерство фінансів США вжило радикальних заходів для виконання зобов’язаннь G7 щодо скорочення російських доходів від енергоносіїв, включаючи блокування двох великих російських виробників нафти», – зазначили у відомстві.
Під санкції потрапили ключові енергетичні гравці
До списку санкцій увійшли такі компанії, як «РН-Буріння», «Технології ОФС», «РН-ГРП», «РН-Сервіс», «РН-Ванкор», «Ачімгаз», «Газпром Шельфпроєкт», «Атлас ННБ», «ФракДжет-Волга», «Інвестгеосервіс», «Нафтагаз-Буріння», «Петро Велт Технолоджис», «ТНГ-Групп» та «УДС Нафта».
Крім того, міністерка фінансів Джанет Л. Єллен заявила: «Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України».
Додаткові санкції проти росії
Санкції також торкнулися сербської компанії NIS, яка є дочірньою структурою «Газпром нефти». Як повідомляє Мінфін США, внаслідок сьогоднішніх дій, все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб, що перебувають у США або під контролем американських осіб, заблоковано.
Андрій Єрмак, керівник Офісу президента, зазначив, що США оголосили «масштабний пакет» санкцій проти росії, включаючи обмеження для 184 танкерів тіньового флоту та 14 членів ради директорів «Росатому». «США зробили сильний крок, оголосивши масштабний пакет санкцій проти Росії. Враховано низку пропозицій групи Макфола-Єрмака стосовно протидії тіньовому танкерному флоту та «Росатому». Санкції охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору РФ, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини», – розповів Єрмак.
Нагадаємо, що 16 грудня Рада ЄС ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, спрямованих на обмеження можливостей росії вести незаконну агресію проти України. Також стало відомо, що Адміністрація Джо Байдена розглядає можливість запровадження нових санкцій, які стосуватимуться «тіньового флоту», що використовується для транспортування нафти росією. Це може бути оголошено найближчими тижнями, згідно з джерелами Bloomberg.
Росія використовує старі танкери, часто без страхування і з незрозумілим правом власності, для експорту сирої нафти та нафтопродуктів, попри санкції ЄС та G7. Це викликає побоювання щодо екологічних ризиків, включаючи великий розлив нафти.