Як правильно білити дерева: поради

by ira

Побілка дерев захищає від різних шкідників та захворювань. Багато дачників проводять цю процедуру неправильно. Після зими разом з рослинами прокидаються також комахи, вони можуть завдати шкоди деревам та поставити під загрозу весь урожай.

Як передає KURAZH, багато дачників наносять вапно легкими мазками, які не досягають по висоті та одного метра. Але такий захист ваші дерева не врятує, а ваш час на побілку буде витрачено марно.

Для того, щоб убезпечити дерево від впливу зовнішніх факторів, на кору дерева потрібно нанести захисний засіб по всій висоті штамба і половину нижнього скелетного ярусу гілок.

Тобто наносимо вапно на весь стовбур дерева до початку розгалуження перших гілок знизу. А потім – до половини нижніх гілок.

Висота покриття у кожного дерева може бути індивідуальною, і вона залежить тільки від того, де у дерева починається перший ярус гілок.

Тому одне дерево на вашій ділянці може бути вибілене до половини, а інше значно вище. Варто орієнтуватися не на зовнішній вигляд, а саме на захист вашого дерева.

Наносити вапно потрібно тільки в суху та ясну погоду. На вологий стовбур розчин наносити не можна.

Перед побілкою потрібно підготувати дерево і бажано це робити відразу після дощу, коли стовбур вологий. Зніміть стару кору, забруднені ділянки, мох. Інакше побілка не триматиметься весь сезон або захист стане менш ефективним.

Почистити дерево можна за допомогою звичайної кухонної губки. А ось металеві губки брати не варто – ви можете поранити дерево. Пройдіть легкими рухами по поверхні ствола, і вся непотрібна кора сама відвалиться. Видаліть усі утворення моху.

Дайте стовбуру повністю висохнути та наносьте спеціальний розчин для захисту дерева.

Тебе може зацікавити