Як утеплити дерев’яні вікна: поради

by ira

Встановити дерев’яні вікна набагато екологічніше, ніж пластикові. Такі вікна мають багато переваг, проте потребують особливого догляду. З часом дерев’яні рами можуть розсихатися, утворюючи тріщини та щілини. Крім того, дерев’яні вікна потрібно обов’язково утеплювати на зиму.

Про це передає KURAZH з посиланням на Факти.

Як утеплити дерев’яні вікна

Передусім вам слід ретельно оглянути свої вікна та зрозуміти, яким чином тепло покидає оселю. Це можуть бути просвіти у підвіконнях чи склі, крізь укоси або рами.

Якщо помітили великі щілини, їх можна заповнити будівельною піною. Для утеплення укосів використовуйте гіпсокартонштукатурку або можна зробити укоси з ПВХ матеріалу. Також щілини можна заповнити пінопластом.

Ви можете обрати спосіб утеплення, який підійде саме для вашої проблеми.

Варто пригадати й старі добрі методи – подвійне дерев’яне вікно можна утеплити ватоюпоролоном або змоченим у воді туалетним папером.

Для цього необхідно викласти будь-який наповнювач між вікнами по периметру рами або на щілинах і закріпити малярським скотчем або широким пластиром.

Також можна використати гумовий ущільнювач. Його потрібно наклеїти на внутрішню сторону стулки дерев’яного вікна.

Варто зазначити, що такий ущільнювач має довгий термін експлуатації і не перешкоджає вільному відкриттю вікна.

Якщо біля вікна ви відчуваєте, як продуває вітер, вам потрібно замазати щілини парафіном. Парафін для вікон потрібно розтопити та нанести на віконні рами.

Такий спосіб утеплення дуже ефективний, але потребує багато часу.

Утеплення герметиком

Щоби тепло не тікало через дерев’яні вікна, можна спробувати утеплити їх герметиком. Для скла потрібен буде прозорий силіконовий санітарний герметик.

Купуючи герметик, звертайте увагу на температурний режим використання – він має витримувати мінімальні градуси за вікном.

Герметик потрібно залити в отвори, що з’явилися між склом та рамою. Цей метод доволі дорогий, оскільки крім герметика потрібно також купити спеціальний пістолет для укладання.

Варто зазначити, що перед утепленням вікна потрібно вимити.

Інші способи

Щоби не задував вітер, використовуйте паперову стрічку. Її слід приклеїти по периметру рам дерев’яних вікон. Стрічка не пропускатиме вітер та холод у вашу оселю.

Енергозберігальна прозора плівка. Вона ще має назву третє скло. Плівку клеять безпосередньо на чисте скло, тому його потрібно обов’язково помити. Вона має не лише термоізоляційні властивості, а й зменшує втрати тепла.

Приклеїти плівку можна самостійно, для цього вам знадобиться канцелярський ніж, фен, скоч і звичайні ножиці.

Потім по усьому периметру віконної коробки потрібно наклеїти скоч та приклеїти до скла плівку. Щоб вона добре трималась, її слід обдути гарячим повітрям фену.

Тебе може зацікавити