Наближається зима, а з нею – мороз і пронизливий вітер. Шкіра обличчя піддається сильному впливу холодної погоди, що призводить до почервоніння, свербіжу, стягнутості та лущення. Проте не варто відмовлятися від зимових прогулянок. Дерматологи пропонують поради щодо запобігання обвітрюванню шкіри обличчя та дій у разі, якщо це вже сталося.
Про це розповідає KURAZH
Причини обвітрювання шкіри
Обвітрювання – це погіршення стану шкіри під впливом холоду. Основною причиною є вітер, що видаляє вологу з поверхні шкіри, порушуючи природний захисний бар’єр. На холоді судини звужуються, шкіра пересушується, і це призводить до обвітрювання. Зимове сонце також може завдавати шкоди через УФ-випромінювання, сприяючи фотостарінню.
Як уникнути обвітрювання
Профілактика – ключ до захисту шкіри. Використовуйте одяг для захисту відкритих ділянок: шарфи, рукавички, головні убори. Наносьте на обличчя колд-креми, які спеціально призначені для захисту від холоду. Власницям проблемної шкіри слід обережно використовувати ці засоби, щоб уникнути запалень.
Важливо змінити догляд на зимовий: використовувати поживні текстури та ніжні очищувальні засоби. Не забувайте про SPF-засоби вранці. Для запобігання зневодненню вдома варто використовувати зволожувачі повітря. Уникайте тривалого перебування на вулиці після процедур, як-от хімічний пілінг. Чоловікам слід утриматися від гоління перед заняттями зимовими видами спорту.
Як підтримати шкіру зсередини
Іноді причиною подразнення є дефіцит мікроелементів і жиророзчинних вітамінів. Рекомендується здати аналіз крові та з лікарем визначити дозування вітамінів A, D, E, які важливі для ліпідної мантії шкіри. Також варто пити достатню кількість води, забезпечувати жовчовідтік та вживати поліненасичені жирні кислоти.
Якщо обвітрювання все ж відбулося, нанесіть крем з церамідами для відновлення епідермального бар’єра. Це допоможе позбутися наслідків обвітрювання до ранку.