Європейський Союз наближається до впровадження нового пакету санкцій, який може включати заборону на використання газопроводів «Північний потік-2». Ця ініціатива спрямована на попередження можливого повернення російського газу до країн Європи через підводні трубопроводи, що пролягають Балтійським морем та з’єднують Німеччину з росією.
Про це розповідає KURAZH
Офіційна позиція та підтримка Німеччини
План санкцій отримав ключову підтримку з боку уряду Німеччини. Канцлер Фрідріх Мерц раніше наголосив на важливості започаткування європейських заходів, спрямованих на блокування «Північного потоку-2». За словами близьких до переговорів осіб, основним мотивом Берліна є запобігання новим дискусіям про відродження проекту трубопроводу всередині країни. Подібна заборона також дозволить захистити Німеччину від потенційного зовнішнього впливу, зокрема з боку США чи рф.
«Пропозиція Комісії розпочати роботу над європейськими заходами проти «Північного потоку-2»».
Політичний контекст і наступні кроки ЄС
Чутки про можливе відновлення діяльності «Північного потоку-2» посилилися після спроб президента США Дональда Трампа виступити посередником у домовленостях між Україною та росією щодо припинення війни. Водночас у відповідь на повномасштабне вторгнення рф в Україну, сертифікація газопроводу була зупинена з боку Німеччини, а у вересні 2022 року внаслідок вибухів значні ділянки «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2» були пошкоджені, що вивело обидва трубопроводи з ладу.
Європейська комісія вже найближчими днями розпочне консультації з державами-членами щодо 18-го пакету санкцій. Для його затвердження необхідна одноголосна підтримка всіх 27 країн ЄС. Нові обмеження покликані підкріпити послідовну позицію Європи, яка виступає проти повернення російських енергоресурсів на свої ринки, а також підсилити енергетичну безпеку континенту.