Україна очікує на запровадження режиму припинення вогню у війні з росією, починаючи з 12 травня, про що повідомив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 11 травня. За його словами, Київ уже давно ініціює таку пропозицію, яку також підтримують союзники та міжнародна спільнота. Однак українська сторона все ще чекає чіткої позиції від російської федерації.
Про це розповідає KURAZH
«Україна давно це пропонує, партнери пропонують. Увесь світ про це каже. Очікуємо на ясну відповідь від Росії. Війну Росії все одно доведеться закінчувати. Вбивства повинні закінчитись. Українські сили готові будуть реагувати дзеркально – щоб це було чесно. Ми неодноразово чули від партнерів, що вони готові посилювати санкції проти Росії, якщо Путін відмовиться від припинення вогню».
Міжнародна підтримка і позиція союзників
Зеленський підкреслив, що українські військові готові до дзеркальних дій у разі відповідної реакції росії, що має забезпечити справедливість у цьому процесі. Президент також підкреслив, що партнери України неодноразово заявляли про готовність посилювати санкційний тиск на російську федерацію, якщо її президент відмовиться погодитися на припинення бойових дій.
Президент США Дональд Трамп раніше закликав Україну «негайно» погодитися на запропоновані Володимиром Путіним переговори у Туреччині, проте висловив сумнів щодо реального укладення угоди з російським лідером. Водночас у ніч із 10 на 11 травня президент рф Володимир Путін заявив про готовність до проведення «прямих переговорів» між країнами, запропонувавши зустріч у Стамбулі 15 травня.
Пропозиції про мир та роль Туреччини
Україна разом із союзниками, за підсумками зустрічі «коаліції охочих» у Києві 10 травня, виступили за безумовне припинення вогню з 12 травня, але на цю ініціативу рф поки що не надала відповіді. Турецька сторона заявила про свою готовність сприяти встановленню миру, включно з наданням платформи для прямих переговорів.
У результаті засідання «коаліції охочих» у Києві було ухвалене рішення про повне і безумовне припинення бойових дій мінімум на 30 днів, починаючи з 12 травня. Після цього всі п’ять лідерів – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер – провели спільну телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
Трамп після цієї розмови закликав до запровадження безумовного 30-денного режиму припинення вогню між Україною та російською федерацією, наголосивши, що у разі відмови Сполучені Штати разом із союзниками посилять санкції проти росії.