Головна Новини Журналісти «Голосу Америки» подали позов проти адміністрації Трампа

Журналісти «Голосу Америки» подали позов проти адміністрації Трампа

Група з шести журналістів «Голосу Америки» (VOA) звернулася до суду проти адміністрації президента США Дональда Трампа, звинувачуючи її у незаконному закритті декількох державних мовників. Позов було подано до Південного округу Нью-Йорка, в якому заявники стверджують, що адміністрація застосувала методи «бензопили» до Агентства США з глобальних медіа (USAGM) через указ, підписаний тижнем раніше.

Про це розповідає KURAZH

Закриття мовників і його наслідки

Згідно з цим указом, сім федеральних агентств, включаючи USAGM, отримали вказівку «зменшити виконання своїх статутних функцій і пов’язаного з ними персоналу до мінімального рівня присутності та функцій, які вимагаються законом». Це призвело до того, що співробітників «Голосу Америки» відправили у адміністративну відпустку, а їхні приміщення закрили.

«Те, що відбувається з журналістами «Голосу Америки», — це не просто приголомшливе порушення Першої поправки — це урядове перешкоджання журналістиці, запобіжник, який вбиває контент ще до того, як він може бути створений», — йдеться в позовній заяві.

У позові також згадуються виконувач обов’язків директора USAGM Віктор Моралес і спеціальна радниця Карі Лейк. Позивачі стверджують, що дії адміністрації Трампа порушили їхні права, захищені Першою поправкою Конституції США. Вони просять суд відновити роботу інформаційних агенцій, які отримують гранти USAGM, а також фінансування для одержувачів грантів, таких як Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL), Радіо Вільна Азія (RFA) та Близькосхідна мережа мовлення (MBN).

Реакція та наслідки для медіа

Позов стверджує, що «відповідачі порушили всі ці закони, закривши USAGM і повністю припинивши діяльність зі збору та поширення новин і думок через VOA та її дочірню службу Radio y Television Marti, а також її філій-грантоотримувачів RFE/RL, RFA та MBN. Дії відповідачів є неконституційними та незаконними; вони повинні негайно припинитися». Крім шести журналістів, серед позивачів також присутні Американська федерація державних службовців (AFGE) та інші профспілки.

Карі Лейк, яка є прихильницею Трампа, наразі не коментувала цю ситуацію. Водночас, Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода також подало до суду на USAGM та її посадовців, щоб перепинити їхню спробу скасувати федеральний грант для RFE/RL. Президент медіакорпорації RFE/RL Стівен Капус висловився, що скасування грантової угоди з USAGM «стало б величезним подарунком для ворогів Америки».

USAGM є незалежним урядовим агентством США, що забезпечує трансляцію новин та інформації майже 50 мовами для приблизно 361 мільйона людей щотижня.

Тебе може зацікавити