Головна Новини США знижують вимоги до України щодо повернення допомоги до 100 млрд доларів

США знижують вимоги до України щодо повернення допомоги до 100 млрд доларів

Під час нещодавніх переговорів щодо економічної угоди між Україною та США, Вашингтон пом’якшив свої вимоги до повернення допомоги, наданої Києву за три роки повномасштабної війни з росією. Агенція Bloomberg повідомляє, що після раунду переговорів у Вашингтоні, адміністрація президента Дональда Трампа знизила оцінку допомоги з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів, що наближає цю суму до оцінки України, яка становить понад 90 мільярдів доларів.

Про це розповідає KURAZH

Нові умови угоди та реакція України

Адміністрація Трампа наголошує на необхідності укладення угоди про розподіл прибутків від майбутніх українських інвестиційних проектів, зокрема в галузі корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає цю угоду як компенсацію за десятки мільярдів доларів, наданих у вигляді зброї та іншої допомоги в період президентства Джо Байдена. Угода передбачає, що США отримають право першої вимоги на прибутки, які будуть переведені в спеціальний інвестиційний фонд під контролем Вашингтона.

Київ, в свою чергу, вимагає вигідніших умов і не визнає надану допомогу боргом. Офіційні представники українського уряду відмовилися коментувати ситуацію до підписання угоди, а Білий дім і Міністерство фінансів США також не надали жодних коментарів.

«Президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть великі проблеми».

Ситуація з новими інвестиціями

За даними Bloomberg, Україна планує внести зміни в новий проект угоди про корисні копалини, включаючи обіцянку збільшити інвестиції США. 24 березня Трамп повідомив, що очікує підписання угоди з Україною щодо корисних копалин, а Зеленський підтвердив підготовку нового проекту угоди з американською стороною.

За інформацією Financial Times та Bloomberg, Сполучені Штати наполягають на укладенні угоди, яка охоплюватиме всі природні ресурси, такі як нафта та газ, а також основні енергетичні активи країни. Однак у новій угоді не передбачено жодних гарантій безпеки для України, що є важливим питанням для Києва, оскільки попередня версія угоди також не містила подібних гарантій.

У березні Україна і США вже досягли домовленості про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України, але попередні спроби підписати угоду провалилися через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.

Тебе може зацікавити