Як кіно допомагає боротися з пригніченим станом під час війни: пояснення

by ira

Події сьогодення неабияк виснажують багатьох з нас. У своїй практиці психологи дуже часто стикаються із ситуаціями, коли люди буквально не знають, де брати сили, щоб рухатися далі. Практичний психолог Юлія Ворман пропонує розглянути один з найдоступніших кожному способів самодопомоги, а власне перегляд фільмів. 

Про це передає KURAZH з посиланням на elle.

Під час перегляду будь-якого аудіовізуального ряду відбувається:

Переключення уваги. Перегляд фільмів сприяє відволіканню (хоча б частковому) від думок про війну. Глядач поринає у фантазійний світ і зосереджується на подіях фільму. 

Зміна настрою. Кіно неабияк впливає на емоційний стан глядача. Тож, підбираючи фільми для перегляду з метою самопідтримки, пам’ятайте про це. Наприклад, перегляд комедій активізує ендорфіни (гормони щастя). Також ендорфіни підвищують імунітет, що, безперечно, допомагає організму боротися з наслідками стресу.

У разі ототожнення себе з якимось героєм фільму може виникнути переосмислення певних аспектів свого життя, з’являється віра в себе, майбутнє, перемогу тощо. 

Ситуації, в які потрапляють персонажі, та способи їхнього реагування, розв’язання проблем можуть допомогти вам проаналізувати власну поведінку та скорегувати її в разі необхідності.

Яким жанрам віддати перевагу? 

Насправді все залежить від ваших уподобань. Якщо ви ніколи не любили дивитися комедії або детективи, то нав’язувати собі їх не потрібно. Головне, на що слід звернути увагу: фільм має вселяти віру в краще, в неминучу перемогу добра, дарувати сили, надію, наснагу, бажання жити та рухатися далі, нові знання.

Тебе може зацікавити