Як зрозуміти, що пиво якісне: п’ять важливих нюансів

by Max

Навіть дороге та перевірене пиво іноді може розчарувати — наприклад, якщо його неправильно зберігали чи розливали. Про незнайомі сорти, особливо бюджетні, і говорити нема чого — ризик попасти на поганий напій зростає у багато разів. Щоб цього не сталося, важливо вміти визначати якість пива ще до дегустації, а також зважати на вартість пива Лагер чи іншого сорту. Існує п’ять критеріїв, які допоможуть визначити якісний напій навіть у домашніх умовах. 

Вибрати та відкрити

Сортів пива багато, і кожен виробник встановлює свій термін придатності залежно від технології, що використовується. Але для більшості світлих лагерів (саме таке пиво найчастіше купують у звичайних магазинах) є універсальні цифри. Міцність напою зазвичай перевищує 5 обертів, а щільність — 12%. Термін придатності скаже про технологію: пів року — отже, застосовувалася пастеризація, рік — у справі точно замішані консерванти. Якщо не хочете вибирати останні, лагер з більшим терміном придатності краще не брати. Після того як ви відкрили пляшку, зверніть увагу на димок, що йде з шийки. Багато хто вважає його ознакою якості, але це не так: якщо з пляшки йде дим, то пиво штучно загазували.

Налити

Перше, на що потрібно звернути увагу під час розливу, — піна. Висота пінної шапки може змінюватись залежно від сорту та келиха, в який налили пиво, але вона в будь-якому разі має бути стійкою, тобто триматися не менше 3–4 хвилин. Якщо вона опала швидше, це може свідчити про несвіже чи окислене пиво. Якщо йдеться про лагерні сорти, варто також оцінити колір та прозорість. Справжній лагер має бути світло-жовтого або золотистого кольору, і чим прозоріша рідина, тим вища якість напою та м’якший смак. Для визначення чистоти келих потрібно піднести до джерела світла — рідина в ньому повинна поблискувати та злегка іскритися. Звичайно, для стилів, що характеризуються мутністю, цей метод не підходить, але звичайне світле пиво перевірити на прозорість однозначно варто. Великий асортимент перевірених та якісних сортів пива представлений на сайті маркету алкогольних штук MAUDAU.

Понюхати

Світле пиво зазвичай має виражений хмелевий запах, темне — солодовий. Жодних сторонніх ароматів — мильних, надто яскравих дріжджових, неприємних овочевих, спиртових — пиво не повинно мати. Зазвичай запахи, не специфічні для конкретного сорту, свідчать про порушення технології виготовлення або недостатню дезінфекцію обладнання.

Спробувати

Щоб оцінити смак, потрібно зробити невеликий ковток та прислухатися до відчуттів. Напій повинен легко питися і не мати специфічних присмаків. Також важливо оцінити післясмак — хмелева гіркота має бути м’якою. Якщо вона затягується на невизначений час і гіркий смак у роті залишається, це може свідчити про недоліки технології охмелення сусла. Щоб точно не розчаруватися в алкоголі, варто купувати його тільки в перевірених алкогольних магазинах, які слідкують за якістю продукції та мають необхідні сертифікати.

Тебе може зацікавити