Закреп та ефективні методи протидії

by ira

Закреп є доволі поширеною проблемою серед сучасних людей. Він викликає не лише дискомфорт, але й може стати причиною виникнення ускладнень зі здоров’ям. Зазвичай проблема пов’язана з неправильним харчування, нестачею рідини, неактивним способом життя. Втім нерідко причинами закрепу можуть бути як стрес, так і окремі захворювання. Щоб запобігти проблемі, важливо внести зміни у свій раціон та образ життя. Про це — наша стаття.

Проблема закрепу та його основні симптоми

Закреп — це стан, при якому можуть виникати ускладнення у процесі травлення та виведення залишків з кишківника. Це призводить до тимчасового затримання виведення калу. Зазвичай при такій проблемі людина може відчувати наступні симптоми:

  • твердий, сухий або грудкуватий стілець;
  • стілець, схожий на невеликі камені або кульки;
  • різкий біль та дискомфорт під час випорожнення кишківника;
  • відчуття нездатності повністю спорожнити кишківник;
  • втрата апетиту;
  • відчуття здуття живота.

Їжа та напої, які полегшують закреп

Щоб допомогти організму при закрепі та ефективно протидіяти йому, рекомендується уважно переглянути свій раціон. Цілком можливо, що в ньому не вистачає корисних та важливих продуктів.

Натуральні олії

Дуже важливо, щоб у раціоні були присутні натуральні рослинні олії на кшталт соняшникової, оливкової або лляної. Вони мають м’який проносний ефект, а також сприяють полегшенню потоку речовин через кишківник. Крім того, до їх складу входять сполуки, які покращують травлення, а також мають протизапальні, антиоксидантні та антибактеріальні властивості. Натуральні олії бажано використовувати як заправки до салатів та закусок.

Пробіотики

Пробіотиками називають корисні бактерії, які сприяють покращенню здоров’я кишківника та пом’якшенню стільця. Науково доведено, що вживання пробіотичних продуктів оптимізує процеси травлення. Саме тому рекомендовано додати до раціону йогурт, кефір, квашену капусту, кімчі тощо

Волокнисті овочі

Овочі містять велику кількість нерозчинної клітковини, яка сприяє більш регулярному випорожненню. Вживання таких волокон нормалізує роботу травної системи, збільшує об’єм калової маси, а також полегшує її пересування через кишечник. Крім того, вони є джерелом харчових речовин для корисних бактерій, що підтримує здоров’я мікробіоти. Варто обов’язково додати до раціону брокколі, моркву, капусту, листя салату, кабачок, баклажан, гарбуз тощо.

Бобові

Більшість бобових (наприклад, сочевиця, горох тощо) містить велику кількість клітковини. Згідно з одним із досліджень, 100 г варених бобових забезпечує приблизно 26% добової норми споживання клітковини. Саме тому рекомендується за можливості отримувати білок з різних бобових.

Фрукти та ягоди

Насправді фрукти та ягоди є важливим джерелом клітковини, тому мають важливе значення для травної системи. Рекомендується щодня вживати яблука, груші, банани, апельсини, ківі, авокадо, малину та інші ягоди.

Цільнозернові продукти

Продукти з цільної пшениці є джерелом нерозчинної клітковини. Крім того, вони багаті розчинною та нерозчинною клітковиною, завдяки чому сприяють нормалізації роботи кишечника та покращенню перистальтики. Вони покращують процес травлення та випорожнення кишківника.

Вода

Вона має надважливе значення для забезпечення сталої роботи травної системи. Саме зневоднення є однією з найпоширеніших причин запорів. Брак води в організмі може стати причиною твердого та сухого стільця. Щоб запобігти запорам, рекомендується вживати велику кількість рідини протягом дня (приблизно 2 л води).

Додаткові методи протидії закрепам

Окрім дотримання правильної дієти, рекомендується додатково звернути увагу на використання спеціальних харчових добавок. Наприклад, подорожник (порошок з лушпиння насіння) від Now Foods є ефективним засобом при дисфункції шлунково-кишкового тракту. Додатково можна використовувати спеціальні проносні засоби.

Корисними методами протидії закрепам є регулярна фізична активність. Різноманітні вправи стимулюють перистальтику та полегшують проходження калу. У пригоді може стати й невеликий масаж в області живота.

Тебе може зацікавити